Zbrusu nový terminál pro ISOBUS stroje KUHN

15.03.2019

Pod záštitou společnosti Competence Center ISOBUS (CCI), firma KUHN společně s dalšími výrobci vyvinula nový ISOBUS terminál CCI 1200 s certifikací AEF (Agricultural Industry Electronics Foundation).

ZBRUSU NOVÝ, S VELKOU OBRAZOVKOU A SKVĚLOU VÝBAVOU

Spolupráce s organizací CCI už v minulosti přinesla první ovoce v podobě standardizovaných ISOBUS terminálů, v podobě vytvoření rozhraní pro výměnu dat a pro externí ovladače, i v podobě různých softwarových aplikací. Terminál CCI 1200 je dalším výsledkem této spolupráce.

Během vývoje terminálu se kladl důraz na bohatší výbavu terminálu, lepší přehled a vyšší flexibilitu. Výsledkem je velká obrazovka 30,5 cm / 12.1”, která je plně dotyková s designem tabletu. Obrazovka umožňuje zobrazovat více aplikací současně (umožňuje rozdělit obrazovku). Antireflexní provedení poskytuje snadnou čitelnost i v přímém slunečním světle.

DVA UNIVERZÁLNÍ TERMINÁLY (UT) V JEDNOM

Rozměry a design terminálu umožňují rozdělit obrazovku a komfortně zobrazit dva ISOBUS stroje současně. Je to možné díky tomu, že terminál CCI 1200 disponuje funkcemi UT 1 a UT 2. Díky těmto funkcím tedy lze připojit k traktoru dva ISOBUS stroje a přes tento terminál lze oba dva současně nastavovat a ovládat. Jedním z příkladů využití tohoto terminálu touto cestou je kombinace čelního zásobník se secím strojem.

PŘIPOJENÍ A ZOBRAZENÍ KAMERY

Díky konektoru lze připojit kameru v případě, že k traktoru je připojen jeden ISOBUS stroj. S touto funkcí tedy využijete výhodu uspoření místa v kabině při zachování maximálního přehledu a komfortu při práci.

FLEXIBILNÍ USPOŘÁDÁNÍ ZOBRAZENÍ TERMINÁLU

Uspořádání obrazovky terminálu CCI 1200 je velmi flexibilní a každý si ho může přizpůsobit. Terminál lze v traktoru umístit v horizontální i vertikální poloze. Zobrazení se pak upraví jednoduše několika kliknutími.

MAXIVIEW

Pokud uživatel nepotřebuje přehled o vícero aplikací, ocení funkci MaxiView. Tato funkce nabízí možnost zobrazit aplikaci (obvykle zobrazení stroje) ve větším formátu. Výsledkem je lepší přehled a vyšší komfort, protože obrazovku si uživatel přizpůsobí přesně podle svých požadavků.

SNADNÁ A RYCHLÁ NAVIGACE

Systém samotného ovládání dotykové obrazovky se nazývá MultiTouch. Na tento systém jsme zvyklý u chytrých telefonů, tabletů apod. Jednoduše to znamená to, že obrazovka reaguje na dotyk dvou prstů a jejich pohyb a rotaci po obrazovce. I uspořádání a pohyb v menu jsou podobné, jako u tabletů a chytrých telefonů.

V TERMINÁLU CCI JE ŘADA APLIKACÍ VE STANDARDNÍ VÝBAVĚ

Ve standardní výbavě disponuje terminál CCI 1200 následujícími aplikacemi:

CCI.TECU: tato aplikace sbírá informace o traktoru (pojezdová rychlost, otáčky PTO, poloha tříbodového závěsu atd.)

CCI.Control: aplikace, která spravuje úkoly (pole) a zaznamenává údaje o práci.

CCI.Convert: umožňuje práci s N-senzorem a s tím spojené variabilní dávkování.

CCI.Cam: je to aplikace, která umožňuje připojení kamery k terminálu.

CCI.Help System: je jedinečná aplikace, která nabízí obsluze v kterýkoli čas nápovědu. Nápověda se přitom zobrazuje k aktuálnímu menu, které má obsluha otevřené.

PŘESNOST GPS

Aplikace CCI.Command Section Control(vypínání v klínech) je k dispozici na přání a umožňuje automatické ovládání až 254 sekcí pomocí GPS. Součástí je i automatické zapínání a vypínání na souvrati.

Další funkcí je Parallel Tracking (rovněž na přání). Je součástí aplikace CCI.Command a slouží k navádění po poli pomocí světelné lišty přes GPS.

MULTI RATE CONTROL (VARIABILNÍ DÁVKOVÁNÍ)

Jedná se o další aplikaci, která je k dispozici na přání. Umožňuje aplikaci a setí podle map, přičemž umožňuje rozdělit záběr na levou a pravou stranu. To znamená, že dávka může být na levé a pravé straně různá.

 

 

 


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius