27.04.2015
V zemědělství dnes sejeme s přesností na milimetry a při postřiku vypínáme každou trysku zvlášť, aby nevznikaly nežádoucí přestřiky. Ale chytré technologie mohou být zemědělcům nadosah ruky a často i zdarma. Stačí mít chytrý telefon a pak lze využít nejrůznějších aplikací, které Vám usnadní život a zajistí dostatek tolik potřebných aktuálních informací:
Nevíte si rady s výpočtem dávky a volbou vhodné trysky? Zajímají Vás informace z Veterinární mapy ČR o aktuálních stavech nákaz a výsledcích inspekčních kontrol potravin přímo ze systému Státní veterinární správy ČR?
Nebo byste rádi věděli, co jíte? Chcete mít přehledný seznam „éček“ a popis přídatných látek do potraviny?
Aplikace jsou k dispozici ke stažení pro mobily a tablety se systémem Android v „Obchod Play“.
Přímo od výrobce si můžete nainstalovat aplikaci ALBUZ, kde stačí zadat požadované údaje o rychlosti, dávce, atd. a aplikace Vám sama vybere a navrhne nejvhodnější trysky pro Vaše použití:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appspanel.albuz&hl=cs
Pod záštitou Ministerstva Zemědělství vzniklo několik aplikací, jednou z nich je „Veterinární mapa“:
https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.aquasoft.vetmapa&hl=cs
Veterinární mapa zobrazuje aktuální výsledky kontrol potravin živočišného původu a informace o nákazách zvířat v ČR. Hlavním úkolem aplikace je lepší informování spotřebitelů o poctivých a nepoctivých prodejcích, výrobcích či chovatelích s cílem přispět k ochraně zdraví obyvatel. Data se v mapě objevují do 24 hodin od zjištění stavu Státní veterinární správou ČR (SVS ČR).
„Víš, co jíš?“
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.viscojis&hl=cs
Která Vám objasní funkci „éček“ a součástí je slovník BEZPEČNOST POTRAVIN A-Z, který obsahuje více jak 900 základních termínů z problematiky bezpečnosti potravin, potravinářství, výživy a z dalších souvisejících oborů.
Zdroj: Obchod Play, AKP