Užiteční kdekoliv – to jsou nové traktory Zetor UTILIX a HORTUS

16.07.2018

 

Český výrobce zemědělských strojů ZETOR TRACTORS a.s. zahájil prodej dvou nových řad traktorů – UTILIX a HORTUS, které představil na konci loňského roku. Celkem čtyři nové stroje, ve výkonnostním segmentu od 40 do 70 koní, tak rozšířily nabídku značky ZETOR. Více informací o strojích získáte u autorizovaných prodejců značky.

Novinky se vyznačují zejména obratnostní a univerzálností. Stroje najdou široké uplatnění při lehkých zemědělských a zemních pracích, u hobby farmářů, v zahradnictvích, sadech a parcích, ale také v komunálních službách. Hodí se zejména pro práci s čelními nakladači. I proto ZETOR společně s traktory rozšířil nabídku čelních nakladačů ZETOR SYSTEM o řadu ZC vhodnou pro traktory UTILIX.

„V posledních letech jsme byli svědky rozvoje traktorů s výkony pod 80 koní. Rozšiřujeme proto nabídku právě o stroje uplatnitelné ve třídě, které dominují zejména komunální práce. Kladli jsme důraz na to, aby nové traktory přinesly uživatelům benefity, na které jsou u traktorů ZETOR zvyklí, tedy nízké provozní náklady, ideální kombinaci síly, výkonu a odolnosti, a navíc také širokou uplatnitelnost,“ říká Lukáš Krejčíř, ředitel Finančního úseku ZETOR TRACTORS a.s.

UTILIX

Srdcem modelové řady traktorů UTILIX je 4válcový motor, nabízený ve výkonech 43 koní (UTILIX HT 45) a 49 koní (UTILIX HT 55). Motory splňují emisní normu STAGE IIIA. Hydrostatická převodovka se třemi rozsahy je obsluhou jednoduše ovládaná pomocí dvou plynových a jednoho brzdového pedálu. Maximální rychlost traktorů je 30 km/h. Systém mokrých brzd dělá z nového stroje bezpečný pracovní nástroj, který odpovídá nejnovějším bezpečnostním normám. Hydrostatické řízení a hydrauliku (vnitřní i vnější okruhy) obstarávají dvě čerpadla oleje o celkovém průtoku 52 l/min, respektive 56 l/min. Jde o dostatečnou kapacitu např. pro práci s čelními nakladači a dalšími agregacemi. Základní výbavou stroje je klimatizace, která zvyšuje pohodlí operátora.

180226 ZET Utilix maska

 

 

Traktory HORTUS jsou vybaveny 4válcovým motorem o výkonu 67 koní s emisním řešením STAGE IIIB. Stroje využívají mechanickou převodovku s 24 rychlostmi vpřed a 24 rychlostmi vzad, model HORTUS HS je vybaven tzv. PowerShuttlem, tedy reverzorem umožňujícím změnu směru jízdy i pod zatížením. Maximální rychlost traktorů je 40 km/h a stejně jako UTILIX jsou i tyto stroje vybaveny systémem mokrých brzd. Dvě nezávislá čerpadla oleje zajišťují v hydraulických okruzích a okruzích pro řízení průtok o objemu 60 l/min. I tento traktor disponuje klimatizací.

171102 ZET hortus interier

S představením traktorů UTILIX a HORTUS značka ZETOR rozšířila produktové portfolio na celkem šest modelových řad s výkony od 40 až do 170 koní
« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius