Traktor CLAAS ARION 400 s kabinou PANORAMIC

19.02.2016

CLAAS ARION 400 s kabinou PANORAMIC oceněn mezinárodní cenou za design iF Design Award 2016
Společnost CLAAS se v roce 2016 opět zařadila mezi vítěze v mezinárodním uznávaném ocenění iF Design Award. S traktorem ARION 400 s kabinou PANORAMIC zvítězila v disciplíně „Produkt“ v kategorii „Automobily, vozidla, kola“.

CLAAS klade u svých sklízecích strojů a traktorů velký důraz nejen na kvalitu, spolehlivost a efektivnost, ale také na moderní a funkční design. Již více než 30 let spolupracuje CLAAS s průmyslovým designérem Paulem Buddem z Münsteru, který se v tomto roce ucházel o cenu IF Design Award s traktorem ARION 400 s kabinou PANORAMIC.

Díky jeho zcela nově koncipované kabině PANORAMIC získal traktor ARION 400 již zlatou medaili na „SIMA Innovation Award in Gold 2015.“ Zvláštní výzvu při vytváření designu traktoru představovalo pro Paula Buddeho velké čelní sklo o velikosti 2,41 m2, skládající se z předního skla a střešního okna, které jsou vzájemně spojené bez příčného sloupku: „Vedle nápadné kapoty motoru je nově navržená kabina na trhu jedinečná. Čelní sklo je bez přerušení vedeno do části střechy a umožňuje tak neomezený výhled řidiči na čelní nakladač. Všechny ovládací prvky jsou přizpůsobeny řidiči a jsou formálně a funkčně rozděleny. ARION 400 je univerzální traktor, který se prezentuje svým designem interiéru i exteriéru jako kvalitní stroj se spolehlivým a pohodlným pracovním prostorem.“

ARION 400 se osvědčil mezi více než 5.000 podanými žádostmi z 53 zemí světa. Při hodnocení objektů platí jasná kritéria s ohledem na designovou kvalitu, zpracování a funkcionalitu. Hodnotící kritéria poroty také zahrnovala šetrnost k životnímu prostředí, bezpečnost, inovace a mnoho dalšího.

 

Zdroj: www.agrall.cz


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius