TORION SINUS - CLAAS představuje čtvrtou výrobní řadu kolových nakladačů

01.08.2018

Tyto tři nové modely TORION SINUS s jedinečným konceptem řízení kombinují maximální manévrovatelnost s vysokým užitným zatížením a velkou pojezdovou rychlostí až 40 km/h.

 

Tři nové modely

TORION 956, 644 a 537 SINUS stojí s rozsahem výkonu  mezi nakladačem TORINON 535 malé a 1177 střední výrobní řady. CLAAS díky tomu nyní nabízí 10 různých modelů kolových nakladačů do zemědělství.

 

Více užitečného zatížení díky kloubovému řízení a řízené zadní nápravě

Tyto tři modely nakladače TORION SINUS se vyznačují kombinací kloubového řízení a řízenou zadní nápravou. V porovnání s nakladačem s kloubovým řízením je ovladatelnost výrazně zvýšená. Vzhledem k tomu, že maximální úhel natočení mezi přední a zadní částí vozidla je přibližně o 10 stupňů menší, zlepšuje se stabilita a tím užitné zatížení v porovnání s kolovým nakladačem s kloubovým řízením.

Řízení zadní nápravy se realizuje přes mechanickou vazbu mezi přední částí stroje a zadní řízenou nápravou. V rámci pohybu hydraulického válce v kloubovém spojení se díky mechanickému spojení automaticky natáčí i zadní náprava. Všechny tři modely jsou vybaveny výkyvným středovým kloubem, který zajišťuje stabilitu v jakémkoliv terénu a vyrovnává boční pohyb přední nápravy. Kyvný kloub zajišťuje velmi dobrý jízdní komfort, zvláště pak při vyšších rychlostech. U modelů TORION SINUS 956 se zadní náprava může kývat v rozmezí 5 stupňů.

Pohodlná kabina

Kabina spojí komfort velkých modelů TORION s výborným výhledem. Dveře se otevírají v rozmezí 180° a v této pozici mohou být i zablokovány. Široké schody umožňují bezpečnější a pohodlnější vystupování. I vysocí řidiči zde najdou spoustu místa nad hlavou.

Barevný 7 palcový displej u 956 a 4 palcový u 644 a 537 ukazuje řidiči na pravém A sloupku ty nejdůležitější informace jako je pojezdová rychlost, otáčky motoru, hladina paliva a další. U modelu TORION 956 je možnost začlenit do terminálu i zadní couvací kameru. Všechny ovládací prvky pro obsluhu nakladače se nacházejí přehledně uspořádány na pravé straně. Na úzkém sloupku řízení není žádná přístrojová deska nebo spínač a to umožňuje výborný výhled na nářadí stroje.

Silný motor a maximální pojezdová rychlost až 40 km/h

V nakladače TORION 644 a 537 SINUS jsou vybaveny motory Yanmar o objemu 3,3 l s turbodmychadlem. Mají výkon 54 kW/73 k a s filtrem pevných částic splňují emisní normu Stage V. TORION SINUS 956 má motor DPS o objemu 4,5 l s výkonem 78 kW/106 k. Motory jsou v nakladačích umístěny příčně a pro údržbu optimálně přístupné. Volitelná hydraulická reverzace ventilátoru zajišťuje stisknutím tlačítka čisté chladiče, což obsluha uvítá hlavně při manipulaci se slámou nebo v prašném prostředí.

Ve všech modelech nakladačů TORION SINUS se používá hydrostatický pohon se dvěma rychlostními rozsahy. Koncepce pohonu nabízí citlivou, plynulou práci a sjednocuje velkou zvedací sílu při nakládce s vysokou obratností a maximální pojezdovou rychlostí až 40 km/h. Díky tomu je také plynulá změna mezi několika pracovními místy velmi jednoduchá a rychlá.

Výš, výš a dál s výložníkem High-Lift

Manipulace s materiálem, obzvlášť pak v zemědělství, často vyžaduje větší výšku vyklápění. Nové TORIONY SINUS 956 a 644 jsou na přání k dispozici s výložníkem High-Lift. Výška po otočný bod lopaty tak činí 4,01 m u TORIONU SINUS 956 a 3,79 m u 644. Díky tomu tak můžete snadněji naplnit velké krmné vozy a stejně tak snadno můžete naplnit i bioplynové stanice.

Všechny nové nakladače jsou vybaveny Z-kinematikou. Nabízí vysokou trhací sílu a vysokou rychlost vyklápění. U všech nakladačů TORION je kinematika optimalizována i pro použití paletizačních vidlí. Během zvedání zůstávají vidle téměř rovnoběžně se zemí. Hydraulické uzamčení nářadí je standardním vybavením a je ovládáno z kabiny. Nosiče nářadí TPZ u modelů 644 a 537 jsou stejné, jako se používají u malé řady TORION, a jsou kompatibilní ke spoustě nářadí, které jsou dostupné na trhu. Nosiče nářadí TPV u TORIONU 956 jsou navrženy pro maximální bezpečnost a konstrukce nosiče nářadí je stejná jako se používá u velkých modelů TORION.


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius