Secí stroj na přímé setí KUHN AUROCK

21.05.2019

Posledních pár let trápí všechny zemědělce enormní sucho. Již není oblast, která by jím nebyla poznamenaná. Je načase uvažovat o změně technologie. Jednou z nabízejících se je přímé setí, které šetří vodu díky minimálním zásahům do půdního profilu, který tak nevysychá. KUHN představil na letošní pařížské výstavě SIMA 2019 pneumatický secí stroj na přímé setí AUROCK.Výhodou technologie přímého setí je možné setí do strniště nebo do meziplodiny, kterou mechanicky zlikviduje přední řezný pěch.
Tento postup je ten nejideálnější, protože krycí plodina nejen, že kryje půdu proti vysychání, ale také zabraňuje vzcházení plevelů a tím snižuje nároky na herbicidní ochranu porostu.

Boj s nedostatkem vláhy
Tento nový pneumatický secí stroj byl testován v těžkých podmínkách ve Španělsku, Jižní Francii a Rumunsku, kde si vedl velmi dobře a již nyní je první sériová výroba plně vyprodaná.
Stroj je vybaven předním řezným válcem pro nařezaní rostlinných zbytků. Dále disponuje řeznými koltry, které mají přítlak až 300 kg a jsou tak schopny vytvořit kvalitní linii setí pro secí botku.
Jako poslední pracovní element jsou secí botky, uložené na paralologramu se zamačkávacím kolem pro kvalitní přimáčknutí osiva do hlíny. Proto, aby koltry a secí botky byly vždy v jedné linii, je centrální část vybavena otočným čepem a tak řádky vždy následují nakypřenou rýhu po koltrech.
To zaručuje kvalitní uložení osiva a jeho následné vzcházení. Osvědčená a jednoduchá dávkovací jednotka KUHN VENTA, zajištuje přesné dávkování osiva a  hnojiva, pomocí elektrické regulace otáček dávkovacího válečku.
Secí stroj KUHN AUROCK je možné mít ve verzi s přihnojením nebo bez se zásobníkem o objemu 5 500 litrů. jedná se o plněisobusový stroj s několika aplikacemi. AUROCK je vytvořen pro ty nejtěžší zemědělské podmínky tak, aby zemědělcům šetřilčas, vodu a zlepšoval ekonomiku provozu i v  současných těžkých podmínkách.


Zdroj: www.kuhncenter.cz


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius