Představujeme...Lis na kulaté balíky s variabilní komorou KUHN VB 2200

15.06.2016


Lisovací komora modelů VB 2200 se skládá ze 3 lisovacích válců a z 5 řemenů. Řemeny a válce umožňují bezproblémové formování jádra balíku, přičemž lze nastavit jejich utužení od měkkého po středně utužené, aby bylo dosaženo optimálních výsledků za všech podmínek. Horní lisovací válec byl nově zesílen a doplněn o agresivnější profil pro lepší roztáčení balíku. U řady 2200 byl dále zesílen spodní váleček čela lisovací komory a horní vodící váleček. Velký hladký válec s čistícím válečkem na přední straně lisu zabraňují nalepování materiálu na řemeny. Modely VB 2255 & 2285 jsou místo toho osazeny kombinací velkého profilovaného válečku a stěrkou.

 

 

Kuhn VB2200

 

VÝKON

Jedním z hlavních cílů firmy KUHN je vyrábět stroje, které budou zvyšovat efektivitu Vaší farmy. Velký pracovní výkon je klíčovým faktorem pro každý lis. Lisy značky KUHN disponují řadou technických řešení, které jim umožňují maximální výkon.

KULATÉ BALÍKY

Dokonale tvarovaný a utužený balík je výsledným požadavkem práce lisu na kulaté balíky. Díky více než třicetiletým zkušenostem lisují lisy KUHN těžké a optimálně tvarované balíky.

SPOLEHLIVOST

Pro maximální efektivitu Vašeho stroje je vysoká spolehlivost základním požadavkem. Lisy KUHN jsou známé svojí jednoduchostí, ale přitom vysokou technickou úrovní. Díky tomu jsou tyto lisy velmi spolehlivé pro minimální prostoje během sezóny.

ŽIVOTNOST

Všechny modely VB 2265 a 2295 mají zesílený hnací systém. Použitím kloubů na hnacích hřídelích, kvalitnějších řetězů a silnějších ložisek vodících válečků dochází k prodloužení životnosti celého lisu. Pohon druhého válečku zajišťuje spolehlivý chod řemenů za všech podmínek.

PROGRESSIVE DENSITY – ŘEŠENÍ FIRMY KUHN Systém PROGRESSIVE DENSITY je odzkoušen na všech lisech VB značky KUHN. Tím jak roste průměr balíků roste i lisovací tlak. Výsledkem je dokonalý tvar balíku a velmi pevně utužená vrchní vrstva balíku.

SPRÁVNÝ TVAR JE DŮLEŽITÝ - Optimální tvar slisovaného balíku nemá pouze estetický význam. Nerovnoměrný balík se vyznačuje nerovnoměrným slisováním hmoty. Pro vyšší kvalitu lisování je tak dokonalý tvar nezbytný. JAK TO FUNGUJE? S nárůstem průměru balíku v lisovací komoře je napínací rameno řemenů vystaveno neustále se zvyšujícímu odporu dvou hydraulických válců, které toto rameno drží a vytváří lisovací tlak spolu s pružinovým napínáním. Tím, jak se zvětšuje průměr balíku v komoře lisu, tak roste i hustota materiálu v balíku. Výsledkem je dokonale utužený a pevný balík s malým jádrem – ne příliš měkkým, ne příliš tvrdým. Díky dokonalému utužení vrchní vrstvy nejsou balíky slámy a sena tolik náchylné na promoknutí. Balíky si poté udrží dokonalý tvar pro stohování a další bezproblémovou manipulaci.


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius