Pásové lišty MacDon zvládnou všechny extrémy

10.01.2016

Značka MacDon si nese titul průkopníka v pásových adaptérech již více jak 25 let. Díky svojí vlastnosti naslouchat, co farmáři potřebují, a zamýšlet se nad tím, co by jim usnadnilo sklizeň, vyvinul a představil výrobce první pásový adaptér v roce 1989. Díky svým inovacích a speciálním technologiím je MacDon světovou jedničkou a poprávu také označován sklizňovým specialistou.


Pásová lišta MacDon D65 je základním modelem ze dvou nabízených modelových řad. Lišta je vybavena unikátním systém kopírace pomocí dvou párů vinutých pružin. Tento systém umožňuje liště excelentně kopírovat tvar pozemku bez jakéhokoli hrnutí zeminy a docílit tak dokonale nízkého strniště. Síla, která je potřebná pro nadlehčení lišty je stavitelná a většinou se pohybuje kolem 20 -30kg. Tento model je na český trh dodáván především v záběru 9,1m a je vhodný pro ty farmáře, kteří chtějí využívat kvalitní kopírace pro dokonalé vysekaní polehlých porostů, konstantní strniště, chtějí využít pásové technologie a nevyužijí flexibilní technologii FlexFloat u vyšší modelu. Pro podniky, které zvažují pořízení pásové lišty a nezvažují větších záběrů, je možné dodat i lištu o záběru 7,6 m, která je vhodná pro středně výkonné mlátičky.


Model pásové lišty FD75 je vlajkovou lodí firmy MacDon. Tato lišta vychází z modelu D65, kdy využívá čistě mechanické kopírace pomocí vinutých pružin a zároveň k tomuto propracovanému systému přidává technologii FlexFloat. Technologie FlexFloat umožňuje lištu odemknout a rozdělit na 3 na sobě nezávislé části. Každá část kopíruje terén nezávisle bez ohledu na to, jak se pohybuje mlátička nebo zbytek lišty. Výsledkem ke konstantní strniště i o velmi velkých záběrech. V podstatě se jedná o dvě lišty v jedné, buď je možné s lištou sklízet v uzamčeném stavu, nebo ji v případě potřeby odemknout. Toto flexibilní provedení je k dispozici v záběrech od 9,1m až po 12,2m a využijí ho především farmáři, kteří sklízí s velkými záběry, sklízí plodiny jako hrách, sója a peluška, případně polehlé porosty na ne zcela rovných pozemcích.

Zdroj: www.mac-don.cz


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius