Nový všestranný pásový shrnovač Kuhn MERGE MAXX 902

17.05.2018

Největší novinkou ve shrnovací technice je nový pásový shrnovač KUHN MERGE MAXX 950, který navazuje na původní model MERGE MAXX 902. Podle produktového manažera společnosti KUHN CENTER CZ, Ing. Zdeňka Kříže, je už u nás prodáno šest těchto nových strojů, po nichž touží velké zemědělské podniky, vlastníci bioplynových stanic či poskytovatelé služeb, kteří kladou velký důraz na vysokou kvalitu objemné píce.

 Merge Maxx 950 (MM950) vytváří pravidelné vzdušné řádky, které umožňují zrychlit následnou sklizeň řezačkami nebo lisy o 2 až 3 km/h.


Místo tří jen dvě sběrací jednotky

Oproti původnímu modelu MM902 je nový MM950 lehčí zhruba o 3 t při přibližně stejné šířce pracovního záběru 8,8 až 9,5 metru, podle způsobu shrnování, takže lze využít traktor již od výkonu 110 HP. V porovnání se starším typem se třemi sběrači s pásy má pouze dvě obdobné sběrací jednotky poháněné hydromotory.

S ohledem na možnost volby způsobu tvorby řádků podle tvaru pozemku či množství a typu pěstovaných pícnin je toto řešení velice všestranné: lze vytvářet jeden středový řádek s možností měnit jeho šířku nebo jeden či dva boční řádky na obou stranách stroje, ale i jeden boční a zároveň středový řádek. Díky těmto možnostem jde o velice flexibilní shrnovač, který se dokáže přizpůsobit všem soudobým sklizňovým technologiím.

Jednodušší, ale velice výkonný

Stejně jako u jakéhokoliv typu shrnovače je důležitý čistý sběr hmoty bez znečištění. U shrnovače KUHN MM950 zajišťují dokonalé nastavení výšky sběrače dva centrálně nastavitelné dlouhé splazy pod každým sběračem, pomocí nichž se nastavuje i výška strniště. Sběrače nejsou odpruženy hydropneumaticky, ale prostřednictvím speciálního systému pružin u každého sběrače, které přispívají i k dokonalému kopírování povrchu pozemku. Tomu napomáhá také možnost vertikálního a stranového výkyvu obou sběracích jednotek. K formování pravidelných a vzdušných řádků přispívají usměrňovací válečky nad sběračem a clony, které usměrňují sbíranou píci na dopravní pás po celé jeho šířce.

 

Zdroj: http://www.kuhncenter.cz


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius