Nový systém navádění postřikovacích ramen - HORSCH LEEB 6

21.08.2015

Závěsný postřikovač Leeb 6 GS s postřikovacími rameny 36 metrů se představil zemědělcům v celé ČR. Největší zájem budilo navádění ramen BoomControl Pro.

Zemědělci se mohli přesvědčit, že postřikovače Leeb zvládnou přesně nést ramena i při rychlosti až 30 km/hod ve výšce 30 cm nad cílovou plochou.

Protože prakticky při všech předváděcích akcí silně foukalo, bylo možné hned posoudit, jak se omezí úlet při snížení postřikovací výšky.
Princip:
Postřikovací ramena jsou zavěšena na jediném kulovém čepu a jejich polohu a přizpůsobování tvaru terénu zajišťuje počítač, senzory, gyroskop a dva vzduchové písty. Šestkrát za sekundu se vyhodnocuje poloha ramen a vydávají se krátké korekční pulzy. Jinak jsou ramena zcela nezávislá na pohybech podvozku postřikovače, a proto pracují mimořádně klidně i v nerovném terénu.

Aby ramena mohla pracovat v nízké výšce, jsou vybavena dvojnásobným počtem trysek s roztečemi 25 cm. Tím je zajištěno nejen žádoucí překrytí, ale je možné také používat trysky s výstřikovým úhlem 80-90°. Tyto typy trysek tvoří vyrovnanější spektrum kapek s vyšší odolností proti úletu i s rovnoměrnějším pokrytím.

V každém držáku trysek mohou být upevněny až 4 různé trysky. Spínají se automaticky podle nastavené dávky, rychlosti jízdy a podle výšky ramen od cílové plochy. Jestliže se například tryska při určité rychlosti dostane mimo rámec optimálního provozního tlaku, zapne se automaticky tryska další nebo jiná.

Podobně je možné kombinovat směrové trysky, nebo speciální trysky podle polohy postřikovače na pozemku (okraje). Spínání se přitom vždy odehrává automaticky, bez manuálního zásahu obsluhy.

 

Zdroj: www.www.horsch2.com


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius