NOVÝ STEYR MULTI – PERFEKTNÍ ŘEŠENÍ PRO VŠECHNY PRÁCE NA FARMĚ

21.02.2017

Nový STEYR Multi byl vyvíjen ve spolupráci se zemědělci a je vyráběn v rakouském St. Valentinu. Traktor je ztělesním multifunkčního pomocníka pro každou práci, který vyniká vynikající úrovní komfortu, jež není v této kategorii traktorů obvyklá. Nový Multi vyniká novou automatickou převodovkou, loketní opěrkou Multicontroller s joystickem pro ovládání čelního nakladače, které je výjimečně jednoduché a má velké výhody z hlediska komfortu a bezpečnosti práce při práci s čelním nakladačem. Loketní opěrka se může sklopit tak, aby obsluze umožnila výstup ven z pravé strany stroje. Ovládání pro řazení rychlostních stupňů a reverzaci je umístěno na loketní opěrce, mezi Multicontrollerem a joystickem pro čelní nakladač. Nové odpružení přední nápravy obsluze zaručí maximální jízdní komfort, například při práci v dopravě.

Steyr ECOTRONIC pro ještě vyšší produktivitu

Systém Steyr ECOTRONIC dosahuje perfektního sladění motoru a převodovky během provádění pracovní operace. Mezi další přednosti nové řady patří nová automatizovaná převodovka, vysoce výkonné čerpadlo a spolehlivé motory, které zaručují maximální točivý moment, optimální spotřebu paliva a vysoký výkon traktoru až 120 koní. Všechny tyto věci dělají z traktoru skvělého pomocníka, který se perfektně hodí pro jakoukoliv práci. Servisní interval pro výměnu oleje je 600 hodin. Převodovka nabízí čtyřstupňový powershift včetně čtyř rozsahů, které se automaticky mění v závislosti na pojezdové rychlosti při práci v dopravě. Funkce převodového ústrojí GEAR MATCH je automaticky zapnuta při všech módech řazení s násobičem. S funkcí ECOTRONIC může být nastaven okamžik pro řazení násobiče mezi otáčkami motoru 1000 až 2000 min-1. V módu POWER používaném pro provádění těžkých prací, řadí automatická převodovka vyšší stupeň pomaleji a nižší stupeň rychleji než v Eco režimu. Naopak v Eco režimu, který se používá pro lehké práce, řadí převodovka přesně naopak. Existuje také střední režim, ve kterém si obsluha řazení rychlostních stupňů přizpůsobí tak, aby řazení přesně vyhovovalo práci prováděné v daný moment. Díky použití systému ECO-Tronic Multi jasně dokazuje jeho multitalent pro každou práci, ať už se jedná o práci na smíšených farmách nebo farmách, které jsou zaměřeny pouze na chov skotu.

Univerzální a obratný

Traktor Multi zaručuje nepřetržitou práci při reverzním módu a konstantní rychlost při polních pracích. Perfektně se hodí pro práci s čelním nakladačem díky logickému umístění ovládání čelního nakladače, převodových stupňů a reverzace na loketní opěrce. Čtyřrychlostní režim vývodového hřídele byl upraven tak, aby vyhovoval vlastnostem výkonnostní křivky i práci s vývodovým hřídelem. Otáček vývodového hřídele 540 a 1000 ot/min je dosaženo při otáčkách motoru mezi 1800 a 1900 ot/min tak, aby se využilo maximálního výkonu motoru. Nicméně, při práci v ECO režimu (1500 až 1600 ot/min) je zaručen maximální točivý moment a zároveň je dosaženo nejnižší spotřeby paliva. Vývodový hřídel se může točit ve směru nebo proti směru hodinových ručiček. Jestliže se jedná o hydraulický systém, zákazník si může vybrat mezi axiálním hydrogenerátorem s průtokem oleje 80 l/min nebo axiálním hydrogenerátorem s vyšším průtokem oleje až 100 l/min. Existuje také možnost výbavy s elektronickou regulací předního tříbodového závěsu (EFH), který zaručuje nastavitelný přítlak předního nářadí pro každý terén. Tím je zaručena vyšší kvalita práce a bezpečnost na svahu, protože tlak je na přední nápravě udržován po celou dobu. Další mimořádnou novinkou je malý poloměr otáčení – pouze 4,05 metru. Maximální povolená hmotnost byla navýšena až na 8 tun a nový Multi je také pohodlnější díky novému odpružení přední nápravy. Nyní je také možnost zvolit si pneumatiky s poloměrem R28 na přední nápravu. Kabina je dostupná s odpružením – výška traktoru zůstává stejná, bez ohledu na odpružení. Všechny modely mohou být vybaveny přípravou na monitor, který zaručí kompatibilitu traktoru se strojem díky ISOBUS třídy II. Nový Multi je nenáročný na údržbu a je vysoce univerzální. Je jasnou volbou všech zemědělců, kteří si přejí zažít dokonalost značky STEYR, která je dostupná i v takto kompaktním provedení.


Hlavní výhody nové řady STEYR Multi

  • robotická převodovka 32x32 se čtyřstupňovým powershiftem
  • odpružení přední nápravy a kabiny pro maximální komfort
  • ergonomická loketní opěrka Multicontroller s joystickem pro ovládání čelního nakladače
  • ECOTRONIC – dokonalé sladění motoru a převodovky během pracovní operace
  • čtyřrychlostní PTO již ve standardu
  • ISOBUS II kompatibilita pro větší efektivitu
  • maximální rychlost 40 km/h ECO při 1730 ot/min

« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius