Nový Spirit přináší inovativní technologie

09.02.2017

Již na první pohled je vidět, že stroj dostal moderní design, který je skloubený s praktickými prvky výbavy jako je hydraulická opěrná noha, automaticky sklopná boční plošina či ovládání stroje pomocí iPadu. To ale není zdaleka vše. Nový ventilátor, optimalizovaný tvar a velikost zásobníku, aktivní přítlak na secí botky či pracovní LED osvětlení. To jsou jen některé ze zajímavých novinek, kterými jsou stroje Spirit vybaveny pro nový modelový rok.

Ventilátor

Spirit je vybaven novým ventilátorem, který je umístěn na čelní straně zásobníku a spolu s ním tvoří jeden celek. Jeho přednostmi jsou vyšší výkon, menší hlučnost a díky svému umístění ve větší výšce nenasává do systému prach a nečistoty. Nově je řešený i rozvod vzduchu k jednotlivým distribučním hlavám tak, aby každá z nich dostávala vždy správné množství vzduchu které potřebuje.

 

 

 

 

 

Osvětlení stroje

Dokonalý přehled o práci stroje i za nepříznivých podmínek či v noci. Nově jsou stroje Spirit vybaveny feflektory na zadní straně zásobníku, které osvětlují pneumatikové pěchy a secí botky. Vysoko-svítivé LED světlomety jsou ovládány pomocí iPadu přímo z kabiny.

 

 

 

 

Vyprazdňování zásobníku

Pro modelový rok 2017 byly všechny stroje Spirit nově osazeny vyprazdňovacími otvory v těle zásobníku, díky kterým snadno a rychle vyčistíte zásobník při přechodu na jinou odrůdu. Pokud je v zásobníku větší množství zrna, je možné na otvory nasadit hadici a plnit osivo do pytlů.

 

 

 

 

Moderní technologie i v kabině

Nové ovládání s využitím ISOBUS terminálu traktoru nebo zařízení iPad je standartně dodáváno ke všem strojům Spirit S. Aktivní přítlak secích botek, změna agresivity zadních zavlačovačů, nastavení pracovní hloubky předního nářadí, to vše je možné pohodlně z kabiny traktoru. Kalibrovat výsevek na stroji Spirit je také velmi snadné. Zmáčknutím tlačítka se naplní kalibrační vak, který se násleně zváží a hmotnost se zadá do kalibračnáho menu. Řídící jednotka automaticky nastaví a reguluje otáčky výsevního ústrojí v závislosti na rychlosti a požadované dávce.

 

 

 

 

 

 

Zdroj: www.agrall.cz


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius