NOVÝ Pottinger EUROPROFI combiline - vůz 2 v 1

30.05.2015

S novým vozem EUROPROFI combiline nabízí Pöttinger flexibilní vůz pro nasazení dle podmínek – sklizeň senáže nebo doprava objemových materiálů pro BPS. Nová řada vozů 4510, 5010 a 5510 má rozteč nožů 39 mm, oboustranné nože TWINBLADE, výkyvný nosník nožů EASY MOVE nebo v přední části snížený ložný prostor nástavby. A to jsou jen některé novinky v konstrukci vozů EUROPROFI combiline. Minimální energetická náročnost vozu je 130 koní.

 

Pottinger EUROPROFI


Vkládací ústrojí EUROMATIC+ je koncipované pro dlouhodobé nasazení. Spolehlivá doprava každého materiálu z prostoru sběrače přes řezací ústrojí až do ložného prostoru vozu. Rotor s průměrem 800 mm je osazený osmi řadami spirálově uspořádaných hvězdic. Oboustranné vedení píce přes nože umožňuje dosažení lepší kvality řezanky při současném snížení energetické náročnosti! Zvýšený jistící moment umožňuje plynulý řez s maximálním využitím ložného prostoru vozu. Pohon rotoru je s vysoce dimenzovaným čelním ozubeným soukolím. Převod je uzavřený, uložený v olejové lázni a nevyžaduje žádnou údržbu. Převodovka pohonu je dimenzována pro agregaci s traktory s maximálním výkonem 220 koní. Hřídel s pojistkou proti přetížení s momentem 1 800 Nm pro zvýšení výkonnosti až o 11 procent.


Podlahový dopravník vozů EUROPROFI combiline je v přední části ložného prostoru snížený o 150 mm. Snížený podlahový dopravník zvyšuje objem ložného prostoru o 3 m3 . Nová je konstrukce dopravníku pro rychlé vyprázdnění celého vozu. Spolehlivé vyprázdnění vozu zajišťují dva páry řetězů (šířka 10 mm) podlahového dopravníku. Stabilní vlečná náprava s maximálním rozměrem pneumatik 710/45R22,5.


Dvoupolohová klapka je snadno přestavitelná z kabiny řidiče. Pro kontrolu stavu naplnění ložného prostoru vozu byly zabudovány dva snímače. Průběžná kontrola stavu naložení vozu a automatické ovládání podlahového dopravníku. Stropní lanka jsou ve volitelné výbavě pro sklizeň sena a slámy. Provedení L je s klasickou zadní stěnou, provedení D má ve výbavě rozdružovací válce. Třetí rozdružovací válec, příčný zakládací pás, bezdrátový ovládací panel Power Control Wireless, oj 3 tuny nebo spodní závěs jsou ve volitelné výbavě. 35 nožů s roztečí 39 mm pro zlepšení kvality řezanky. Patentované nože s otočným ostřím TWINBLADE jsou ve volitelné výbavě. Rychlé otočení nožů pro lepší řezanku v průběhu denního nasazení a prodloužení životnosti nožů. Pro čistou sklizeň je do vozu integrovaný šestiřadý řízený sběrač s možností příčného výkyvu. Vybavený je válečkem a výkyvnými opěrnými kolečky. Výkyvný nosník nožů EASY MOVE je na trhu jedinečný. Nože lze měnit při vzpřímeném držení těla, centrální uvolnění nožů je bez nutnosti použití nářadí, což ocení každá obsluha. Veškeré funkce vozu je možné ovládat bez složité orientace.


Pro specifické požadavky samosběracích vozů bylo vyvinuto elektronické komfortní ovládání POWER CONTROL. Díky němu je samozřejmostí snadné nastavení automatiky plnění nebo vyprazd- ňování či synchronizace funkcí. Grafický displej s podsvícenými tlačítky je velmi přehledný. Combiline s otevřenou nástavbou pro maximální využití. Vůz nachází široké uplatnění jak při klasické sklizni senáže, tak i při odvozu kukuřice od řezačky. S novým modelem EUROPROFI combiline Pöttinger opětovně potvrzuje pozici světové jedničky v segmentu samosběracích a senážních vozů. 

 

Zdroj: www. poettinger.at


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius