Nový Claas SCORPION - více komfortu, jednoduché ovládání

18.01.2017

U příležitosti veletrhu Agritechnica byla představena nová výrobní řada SCORPION s emisní normou Stage IV s přídavkem výkonu motoru a komfortu. K dispozici jsou nyní aktuální modely s novými funkcemi a dodatečnými prvky výbavy, které nabízejí ještě více komfortu a lepší ovládání. K těmto prvkům patří například vibrační funkce pro práci s lopatou, multipřípojka pro rychlé připojení a odpojení pracovního nářadí i dodatečné varianty pneumatik.

V zemědělských podnicích představují teleskopické nakladače klíčové stroje pro manipulaci s materiálem. Důraz je kladen zejména na výkon, hospodárnost a komfort. Výrobní řada CLAAS SCORPION tyto požadavky optimálně splňuje. Široká paleta modelů s výškou zdvihu 6,15 až 8,75 m a nosností mezi 3,0 a 5,5 t nabízí pro každý podnik správné řešení. Všechny modely SCORPION jsou volitelně k dispozici se 4-válcovými motory Deutz emisní normy Stage IV pro HRC nebo Stage IIIA pro LRC. Osvědčené systémy jako SMART ROADING a SMART HANDLING zajišťují mimo jiné velmi inteligentní techniku pohonu a dodatečný komfort při jakékoliv práci.

Nová vibrační funkce usnadňuje vyprazdňování lopaty
Sériově nabízí SMART HANDLING u všech teleskopických nakladačů CLAAS větší provozní bezpečnost a variabilní automatické funkce komfortu, díky kterým je řidič při nejrůznějších činnostech méně zatížen. Novinkou je vibrační funkce, která usnadňuje vyprazdňování lopaty při vlhkém nebo lepivém materiálu, jako je hnůj, kompost nebo hlína.

S teleskopickým ramenem je možné pohybovat také při aktivované vibrační funkci. Aktivace vibrační funkce probíhá pohodlně kombinací tlačítek na joysticku a lze ji tak kdykoliv během pracovního procesu zapnout nebo vypnout. Navíc může řidič u SMART HANDLING volit mezi režimem lopata, režimem vidle s vertikálním zdvihem a manuálním režimem. Další automatickou funkcí systému je paměť polohy lopaty. Díky této funkci může být pozice pracovního nářadí kdykoliv uložena a následně je možné se stiskem tlačítka vždy automaticky vrátit do uložené polohy.

Vibrační funkce pro práci s lopatou

Nová multipřípojka pro rychlou a pohodlnou výměnu pracovního nářadí

Pro rychlé a pohodlné připojení a odpojení hydraulických přípojek při změně pracovního nářadí je kromě tlakového odlehčení nyní stiskem tlačítka pro všechny modely SCORPION volitelně k dispozici multipřípojka. Ta se osvědčila již u traktorů CLAAS s čelním nakladačem. CLAAS je díky tomu prvním výrobcem, který nabízí tuto možnost z výrobního závodu pro teleskopické nakladače. Nové multipřípojky jsou k dispozici ve 2-násobné nebo 4-násobné variantě.

Další novinkou pro aktuální výrobní řadu SCORPION jsou robustní pneumatiky Bibload od výrobce Michelin a osvědčený systém CLAAS TELEMATICS k analýze výkonů a k dokumentaci.

Nové Bibload pneumatiky jsou vhodné zejména pro práci na tvrdých plochách, jako jsou asfaltové cesty v podniku. Podle modelu jsou k dispozici pneumatiky Michelin 460/70 R24 a 500/70 R24.

 


Multipřípojka pro rychlé připojení a odpojení pracovního nářadí


Koncepce pohonu
Nakladač SCORPION je poháněn motory Deutz nové generace. Zejména modely SCORPION 7050 až 6030 se v porovnání s předchozími modely vyznačují zvýšeným krouticím momentem (+4%) a vyšším výkonem motoru (+11%). Paleta výkonu výrobní řady SCORPION sahá od 100 kW/136 k až po 115 kW/156 k u obou top modelů SCORPION 7055 a 9055. Všechny motory pracují při čištění výfukových plynů s kombinací DOC (dieselový oxidační katalyzátor) a SCR (selektivní katalytická redukce) prostřednictvím AdBlue. Top modely jsou navíc sériově vybaveny filtrem pevných částic (DPF).


Optimální dynamika pojezdu díky VARIPOWER a SMART ROADING
Aktuální modely SCORPION mohou být na přání vybaveny inteligentním hydrostatickým pohonem pojezdu VARIPOWER. Plynulý systém pracuje plně automaticky a zajišťuje, aby byla v celém rozsahu rychlosti k dispozici optimální zvedací síla, až k nejvyšší povolené rychlosti 40 km/h. Modely SCORPION 7044 až 9055 jsou volitelně k dispozici ve verzi s rychlostí 30 km/h se zvýšenou zvedací silou a jsou navíc sériově vybaveny pojezdem VARIPOWER PLUS, který obsahuje také SMART ROADING. Díky SMART ROADING je dosaženo dalšího nárůstu efektivnosti, protože se otáčky motoru při jízdě po silnici automaticky snižují při dosažení nejvyšší rychlosti jízdy. Výsledkem je nižší spotřeba pohonných hmot a nižší hlučnost při stejném výkonu. SMART ROADING je na přání k dispozici také pro modely SCORPION 7035 a 6030.

 

Kabina: Větší bezpečnost a lepší orientace
K paketu týkající se bezpečnosti a komfortu nakladače SCORPION patří individuálně nastavitelné schůdky se speciálním protiskluzem a přídavnou rukojetí na B sloupku pro snadný nástup a výstup. Modely 9055, 7055, 7050 a 7044 jsou vybaveny elektronickou parkovací brzdou, která je dobře přístupná v loketní opěrce. Opustí-li řidič vozidlo, spustí se brzda automaticky díky kontaktnímu čidlu na sedadle a nabízí tak další plus bezpečnosti. Také řešení ruční brzdy je snadné. K aktivaci potřebuje řidič pouze brzdový pedál spolu s aktivací volitelného spínače pro směr jízdy. Navíc jsou všechny prvky zobrazení integrovány do A sloupku kabiny a barevně odlišeny. To umožňuje rychlou orientaci při zjišťování provozního stavu při práci. Modely SCORPION 9055 až 7044 jsou navíc sériově vybaveny vnější mřížkou FOPS v žebrovém tvaru, která umožňuje optimální výhled a dostatek místa kolem hlavy.

Všechny stroje a nové možnosti výrobní řady SCORPION jsou okamžitě k dispozici.

Zdroj: www.agrall.cz


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius