Nové modely drtiče zrn CLAAS Corncracker

31.10.2015


Firma CLAAS rozšířila svoji stávající nabídku mačkacích válců MULTI CROP CRACKER o dva nové modely MCC MAX a MCC SHREDLAGE, které budou představeny na veletrhu Agritechnica 2015. Tyto nové drtiče zrn se vyznačují speciálními profily válců, které umožňují zvláště intenzivní zpracování střední a dlouhé řezanky s délkou až 30 mm.

 
Koncepce MULTI CROP CRACKER

 

Především poskytovatelé služeb mohou s těmito novými systémy flexibilněji reagovat na rostoucí požadavky při sklizni kukuřičné siláže, obzvlášť na trend větší délky řezanky pro krmivo mléčného skotu. 

Nové typy mačkacích válců se vkládají do stávající koncepce CLAAS MULTI CROP CRACKER, která se svými rozdílnými profily válců nabízí vysokou míru flexibility. Rozměrově jednotné, snadno přístupné mačkací válce umožňují jednoduchou a rychlou výměnu, podle požadované intenzity drcení. Z výrobního závodu bude možné objednat MULTI CROP CRACKER s požadovaným typem válců.

Základní součástí koncepce bude nadále dlouho osvědčený standardní systém drtiče zrn MCC CLASSIC s pilových profilem zubů ve velikostech M a L. Ten je vhodný zejména pro krátkou délku řezanky v rozsahu 3,5 až 12 mm, která je využívána zejména pro bioplynové stanice, ale také jako krmivo mléčného skotu a pro výkrm býků.  

 

Vysoká kvalita drcení pro siláž s dlouhou délkou řezanky

Ještě vyšší flexibilitu nabízí nově vyvinutý systém drtiče zrn CLAAS MCC MAX, který splňuje rostoucí poptávku po siláži s dlouhou délkou řezanky. MCC MAX byl vyvinut pro zpracování kukuřičné siláže s délkou řezanky 7 až 22 mm a vyznačuje se speciálními mačkacími válci, které disponují pilovými zuby a 30ti prstencovými segmenty. Uspořádání a speciální geometrie prstencových segmentů přispívá k tomu, že je řezanka zpracována nejen pomačkáním a třením, ale také pomocí řezacích a střihových sil. To umožňuje intenzivnější rozrušení kukuřičného zrna a navíc roztřepení stonku kukuřice.  


Výhoda při takto intenzivním zpracování MCC MAX: místo obvyklé řezanky pro bioplynové stanice v délce 5 milimetrů stačí pro výrobu bioplynu řezanka s délkou 8 milimetrů. Vysoký stupeň zpracování řezanky nabízí bakteriím podstatně větší plochu a zajišťuje tak optimální průběh fermentace. 

Mimořádná kvalita zpracování kukuřice s MCC MAX je výhodou také větších délkách řezanky, která je požadována od stále vyššího počtu producentů mléka. Také zde profitují bakterie v žaludku skotu z podstatně větší plochy materiálu. Lepší pomačkání škrobu siláže a vyšší účinek dlouhé řezanky působí pozitivně na produkci mléka a zdraví dobytka. 

                                                                 MULTI CROP CRACKER MAXSystém MCC MAX Vám nabízí tu nejvyšší míru flexibility. Pouze s jedním systémem drtiče zrn je možné vyrobit siláž s krátkou délkou řezanky pro bioplynové stanice i siláž s dlouhou délkou řezanky pro krmivo mléčného skotu v té nejvyšší kvalitě. Není potřebná výměna mačkacích válců, jenom úprava délky řezanky. Je důležité, aby byl pro požadovanou délku řezanky správně zvolený nožový buben pro systém MCC MAX.

 
Nová technologie z USA

Také nové válce drtiče zrn MCC SHREDLAGE, na jejichž technologii získala společnost CLAAS licenci, umožňuje intenzivní pomačkání v extrémním rozsahu délky řezanky 26 až 30 milimetrů. Válce SHREDLAGE disponují profilem pilových zubů které jsou na válci ve mírné spirále. Díky tomu zvládne MCC SHREDLAGE zcela rozkouskovat vřetenové části a úplně rozdrtit kukuřičná zrna. Stonky jsou v podélném směru také velmi dobře narušené a kůra je díky speciálnímu profilu válců oloupána. 

                                                    MULTI CROP CRACKER SHREDLAGE


Technologie byla vyvinuta americkou společností Shredlage L.L.C. Velké množství producentů mléka v USA, a zčásti také v Německu, zakrmují s velkým úspěchem se siláží SHREDLAGE. První pokusy univerzity ve Wisconsinu v USA dokazují, že se díky velmi vysoké dostupnosti energie řezanky SHREDLAGE může denní výkon produkce mléka zvýšit až o dva litry na jednu krávu.

CLAAS bude vyrábět válce SHREDLAGE samostatně v licenci. A to ve svém výrobním závodě CLAAS Industrietechnik Paderborn.

MCC SHREDLAGE a MCC MAX budou v průběhu roku 2016 k dispozici i přímo z výrobního závodu, nebo jako dovybavení pro modely řezaček JAGUAR 870, 950, 960, 970 a 980.

Zdroj: www.agrall.cz


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius