Nová řada traktorů New Holland má označení Boomer

17.07.2015

Výrobce traktorů New Holland rozšiřuje portfolio traktorů o nové kompaktní modely s označením Boomer. Nebudou chybět v naší nabídce pro český trh. V krátké době chystáme jejich uvedení na trh.


Koncem loňského roku mohli návštěvníci veletrhu Gala Bau v německém Norimberku již s předstihem zaregistrovat zástupce modernizované řady kompaktních traktorů New Holland Boomer, avšak do plného podvědomí široké veřejnosti vstoupila tato nová řada kompaktních traktorů ziskem prestižního ocenění "Machine of the Year 2015"  v kategorii kompaktních a specializovaných strojů na letošním pařížském veletrhu SIMA.

Celá modelová řada speciálních traktorů Boomer zahrnuje modely s výkony od 23 do 54 HP. Motory pochází z produkce společnosti FPT a splňují emisní normu Tier 4B. Standardem je patentovaný systém vstřikování paliva CommonRail. Nejvýkonnější model z rodiny Boomer disponuje výkonem 54 koní při maximálním točivém momentu 180 Nm. Právě tento model přesvědčil odbornou porotu pro udělení ocenění svými technickými inovacemi, přijatelně nízkými finančními nároky na provoz a údržbu, ale také špičkovým komfortem, který poskytuje své obsluze.

 Nejmenšími členy z rodiny Boomer jsou modely 20-50 které pohání tříválcové motory z produkce sesterské společnosti FTP a jejich výroba probíhá v továrně LS v Jižní Koreji. Ovládání traktoru probíhá intuitivně díky barevně odlišeným ovládacím prvkům. Pojezd je vyřešen dvou nebo třístupňovou hydrostatickou převodovkou, což v praxi umožňuje ovládat celý traktor pro pojezd vpřed a vzad jednoduchým posunem nohy.  Traktory jsou vybaveny dvěma druhy vývodového hřídele, a to předním volitelným a zadním s 540 ot/min a středovým s 2000 ot/min. Všechny jsou vybaveny předním náhonem 4WD. Modely Boomer 20-50  naleznou široké uplatnění všude tam, kde je zapotřebí obratného a přitom výkonného pomocníka, ať už při údržbě travnatých ploch či zimní údržbě. Společnost Agrotec, a.s. nabídne příslušenství pro komunální sféru k těmto malý traktorů z produkce společností Matev a Pol-Agra.

Traktory Boomer 45D a 54D jsou poháněny čtyřválcovými motory FPT dosahující jmenovitého výkonu od 41 do 54 koní a nabízí tak svým uživatelům širokou škálu uplatnění.  S výkonem motoru vyšším než 40 koní disponují již dostatečnou silou pro pohon větších žacích strojů i v obtížných podmínkách a jsou tak běžně využívány při údržbě rozsáhlejších travnatých ploch. Ojedinělé nejsou ani agregace těchto traktorů s čelním nakladačem, zadním podkopem a dalším nářadím náročným na výkon hydrauliky. Traktor poskytuje zdvih 1600 kg na zadním tříbodovém závěsu, výkonné hydraulické čerpadlo s průtokem 37,1 l za minutu, samostatné čerpadlo posilovače řízení s výkonem 19,4 l za minutu. Ve standardní výbavě jsou dva zadní vnější okruhy. Na přání lze traktory vybavit třením okruhem hydrauliky nebo mezinápravovými okruhy.

Pro zvýšení produktivity je možné pracovat s nářadím poháněným zadním nebo předním PTO.  Zadní vývodový hřídel je standardně vybaven hydraulickým ovládáním jako velké traktory. Systém pohonu je nezávislý na převodovce. Je aktivován hřibovitým spínačem shodným s tím z vyšších řad na pravé ovládací konzole. Standardně má dva rychlostní rozsahy 540 a 540E. Zadní hřídel lze kombinovat se středovým. Ten disponuje 2000 ot/min.

EasyDriveTM – nová generace plynulých převodovek CVT

Jako jediný traktor ve své třídě je nový Boomer vybaven plynulou převodovkou EasyDrive (CVT), která umožňuje plynulou změnu rychlosti až do 33 km/hod. Společností New Holland vyvinutá plynulá převodovka kombinuje to nejlepší z obou klasických typů převodovek, a sice jednoduchost používání hydrostatického pohonu se stálou rychlostí mechanické převodovky. Máte možnost zvolit si stálou rychlost právě tak, jako u mechanické převodovky nebo používat pojezdový pedál, kterým se upravuje rychlost jízdy. Úplný tempomat je ve standardu, s rychlostí jízdy plynule měnitelnou mezi 0-30 km/h. Tuto převodovku znají uživatelé předchozí řady Boomer 3000.

Ke špičkovému komfortu přispívá prostorná klimatizovaná kabina SuperSuite. Její konstrukce umožňuje obsluze ničím nerušený výhled jak pro práci s čelním nakladačem, tak i pro ostatní přípojná zařízení. Ovládací panely jsou ergonomicky rozmístěné a přehledné menu displeje zjednodušuje nastavení různých funkcí traktoru.

New Holland Boomer

Zdroj: http://www.eagrotec.cz


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius