Nová PUMA - nové možnosti - traktory CASE PUMA

24.11.2015

Na našem trhu jsou traktory PUMA dlouhodobě na špičce prodejnosti ve své kategorii a v provedení CVX s plynulou převodovkou jsou dokonce nejprodávanější. Pro letošní rok 2015 přichází CASE IH PUMA v novém, výrazně inovovaném provedení a prvních 15 kusů s atraktivním designem už pracuje u zákazníků.
Inovací na nových Pumách je celá řada a výrobce se snažil o posunutí hranice celkové výkonnosti a pohodlí s tím, aby tento posun otevíral pro uživatele z praktického hlediska nové možnosti. Modelová řada PUMA se nyní sestává ze tří modelů s kratším rozvorem 150, 165, 175 a čtyř velkých modelů 185, 200, 220, 240 jmenovitých koní.

Nejmenším z modelů s kratším rozvorem je PUMA 150, pro kterou naleznete využití při každé práci.

Špičkový motor
Popis inovací začněme motorem. CASE IH používá špičkové koncernové motory FPT o objemu 6,7 l. Pro splnění aktuální emisní normy Stage IV/T4 final používá druhou generaci Hi-eSCR bez nežádoucí recirkulace spalin EGR, filtru pevných částic DPF a bez dvou turbodmychadel. Nový systém byl pouze doplněn DOC katalyzátorem a výfukovou klapkou. Díky 8 patentům FPT na technologii SCR dokáže CASE IH splnit přísné emisní limity, získat z motoru vyšší výkon při nižší spotřebě paliva a zároveň udržet jeho konstrukční jednoduchost, neboť méně komponentů znamená vyšší životnost a spolehlivost.
Všechny modely disponuji již tradičním navyšováním výkonu. Puma 175 má tak k dispozici maximální výkon 225 koní a nejvýkonnější model PUMA 240 nabízí až 270 koní!


Osvědčené, efektivní převodovky
Pro modelovou řadu PUMA nabízí CASE IH tři verze převodovek. Z mechanicky řazených pod zatížením je možné vybírat z ECO Semi Powershift 19x6 nebo ECO Full Powershift. Modely CVX mají k dispozici špičkovou plynulou převodovku až se 4 mechanický rozsahy pro vyšší účinnost. Průběžné vylepšení dostal software ovládání převodovky, který jízdu ještě více zrychlí a zpříjemní, a je možné ho přehrát i na starší modely. U Powershift převodovek lze nově ve třech stupních nastavit agresivitu reverzace.


Zaostřeno na komfort
Komfort neboli pohodlí při práci je dnes pro každého uživatele velmi důležitým parametrem. Novinek na tomto poli je zde celá řada. Jako první z nich můžeme jmenovat nové čelní sklo kabiny, které je celé z jednoho kusu, což zlepšuje kvalitu výhledu. Pohodlí řidiče určitě zvýší nové verze výbavy kabiny spojené s novou generací sedadel. Nově CASE IH nabízí jako volitelnou výbavu špičková sedadla Dual Motion s nízkofrekvenčním pružením, automatickým přizpůsobením hmotnosti řidiče, variabilní výškou pružení a progresivním tlumením kmitů. Díky tomu se komfort jízdy skutečně velmi zvýší. Sedadlo má několikastupňové vyhřívání, pasivní ventilaci a možnost koženého čalounění. Zajímavým bonusem je odklánění hlavové opěrky směrem do boku pro lepší výhled směrem dozadu při zapřahání stroje. Nejluxusnějším možným sedadlem je verze Maxximo Evolution s červeno-šedou kůží, které navíc disponuje plně aktivním systémem pružení, ventilací a vyhříváním. 
Významné ulehčení práce přinese určitě nová generace souvraťového systému HMC II. Je plně konfigurovatelný přes dotykový monitor AFS 700. Sekvenci lze klasicky nahrát, nebo přímo vytvořit v monitoru. V monitoru ji lze také následně upravit a změnit různé závislosti, např. na čase, dráze, zvednutí ramen, sepnutí hydraulického okruhu, změně rychlosti atd. Závislost lze nastavit v podstatě na všem, co traktor udělá a do sekvence lze libovolně vložit také pauzy. Při vývoji nového souvraťového managementu mělo CASE IH ambici stvořit nejlepší systém na trhu a podle reakcí uživatelů s odbornou veřejností se to bezpochyby povedlo.


PUMA překvapí mimořádným komfortem kdykoli usednete do interiéru.

Osvětlení LED nové generace

Puma přijíždí rovněž s novými možnostmi pracovního osvětlení. Standardně jsou všechny modely vybaveny 8 kusy LED světel se svítivostí 1000 lumenů umístěnými na kabině, která dostala nový atraktivní design. Na přání lze přidat další až do celkového počtu 14 kusů se svítivostí 1.800 lm + jeden xenon v přední kapotě. Vysoce svítivé LED světlomety mají nižší spotřebu elektrické energie a výrazně delší životnost než klasické halogenové a xenonové světlomety, díky čemuž lze i v noci pracovat s jistotou a nezmenšenou výkonností při nižší spotřebě energie.


Nové závěsy pro vyšší univerzálnost
Pro vyšší univerzálnosti jsou nové PUMU vybaveny robustnějším zadním etážovým závěsem s možností kombinace několika závěsů najednou: automatický závěs pro přívěs, K80 nebo Piton Fix a spodní tažná lišta. V praxi to umožňuje kombinovat nejběžnější používané varianty v jenom chytrém řešení.
AFS a ISOBUS III nové generace
S novou generací přichází i možnost vybavit traktory nejvyšší úrovní ISOBUS kategorie 3, což pro PUMU znamená prvenství ve svém segmentu na trhu. ISOBUS 3 umožňuje přípojnému stroji ovládat určité funkce traktoru dle své potřeby. To znamená například ovládání zadního tříbodového závěsu, vývodového hřídele, vnějšího okruhu a rychlosti. Díky této funkci se zjednoduší práce řidiče, protože inteligentní pracovní stroje mohou automaticky ovládat traktor dle své potřeby.
Stále více zákazníků i v nižším výkonovém segmentu traktorů preferuje systém automatického řízení AccuGuide, a proto je příprava na satelitní řízení standardní výbavou velkých modelů PUMA. Přímo z výroby je možné objednat traktor PUMA se satelitním řízením a s přesností RTK – 2,5 cm. S jeho pomocí se výrazně zvýší přesnost překrytí i celková výkonnost, čímž zároveň klesnou náklady o přibližně 10 %.

Vrchol modelové řady – PUMA 240 CVX

 

Zdroj: www.agrics.cz


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius