Nová modelová řada od New Holland - T4S

02.01.2018

New Holland T4S

Značka New Holland na výstavě Agritechnica v Hannoveru představila několik novinek a nových technických řešení. V uplynulých letech jsme sledovali, jak se traktory stávají stále více sofistikovanými a připravují se na precizní zemědělství, chcete-li moderně na “Zemědělství 4.0”. Napříč Evropou současně rostla poptávka po jednodušších, mechaničtějších strojích, na kterou reaguje většina výrobců, značka New Holland konkrétně modely “S”. Do této kategorie patří jediný opravdu nový traktor v sortimentu New Holland, modelová řada T4S.

Nejzajímavější prvky traktoru:

  • Nová, čtyřsloupková kabina s velkorysým prostorem pro obsluhu.
  • Jednoduché mechanické ovládání s hydraulickou reverzací ovládanou mechanicky.
  • Zadek z “dospělého” traktoru s největší zvedací kapacitou ve své třídě 3000 kg a 540/540 ECO PTO

V rámci řady T4S máte k dispozici 3 modely s výkony 55, 65 resp. 75 koní. Stroj je ideální na menší farmy a do živočišné výroby pro ošetřování píce a práci se zastýlacím vozem či přepravu cisterny s vodu na pastviny. Důležitou vlastností traktoru je také jeho dostupnost, kterou v případě České republiky ještě umocňuje posilující kurz koruny.

Kabina plná komfortu

I jednoduché traktory však musí poskytovat obsluze vysokou úroveň komfortu, protože dnešní standard pracovního prostředí je úplně jinde než před nějakými 30 lety. Proto New Holland vyvinul pro traktory T4S novou čtyřsloupkovou kabinu s rovnou podlahou, která poskytuje opravdu spoustu prostoru a výborný rozhled. Časté nastupování a vystupování obvyklé u této kategorie traktoru ulehčují doširoka otevírané dveře. Pro zvýšení pracovního komfortu je k dispozici otevíratelný střešní panel, výkonná klimatizace i topení.

Kabina traktoru T4S - průhledový panel


Převodovky máte u traktorů T4S k dispozici dvě. Nejjednodušší je převodovka 8 x 8 rozdělená do dvou skupin po 4 rychlostech. I s touto převodovkou traktor jezdí rychlostí 40 km/h a to i model s výkonem 55 koní, což rozhodně není na trhu obvyklé. Pokud máte zájem o modernější, ale stále mechanickou převodovku, máte k dispozici převodovku 12 x 12 s hydraulickou reverzací ovládanou mechanicky pákou pod volantem. Změnu směru jízdy tak můžete provádět aniž byste sundávali ruku z volantu – ideální pro práci s čelním nakladačem, na jehož instalaci je traktor také připravený. Traktor může mít také plazivé rychlosti – nejnižší rychlost činí 0,103 km/h.

T4S vypadá dobře zepředu, ale má pěkný i zadek. Na ramenech hydrauliky zvednete 3000 kg, což je nejvyšší hodnota v této kategorii na trhu. K dispozici máte 3 externí hydraulické okruhy s průtokem oleje 48l/min. Pokud potřebujete pohánět závěsný stroje pře PTO, máte k dispozici dvě rychlosti 540 a 540 ECO. Lehčí práce tak budete provádět při nižších otáčkách motoru a ušetříte tak palivo. Aktivace PTO probíhá přes spojku s funkcí soft start, která chrání jak traktor, tak závěsný stroj. Pokud potřebujete mít rychlost PTO závislou na pojezdové rychlosti, je tato možnost také k dispozici.

New Holland T4S zadek traktoru

T4S je kompaktním strojem a tomu odpovídají také jeho rozměry. Rozvor činí 2.130 mm a celkový výška nepřesahuje 2.520 mm. Traktor lze osadit různými typy kol a pneumatik. Celková šířka se tak pohybuje od 1.440 mm až po 1.950 mm.

 

Zdroj: www.eagrotec.cz


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius