Největší čtyřrotorový shrnovač na světě – Kverneland 97150 C

07.08.2016

Během mezinárodního setkání Objevte svět trávy Kverneland, které uspořádala v dánském Kerteminde společnost Kverneland Group, byl představen největší čtyřrotorový shrnovač na světě – model 97150 C s pracovním záběrem 9,8 až 15 metrů. Tento robustní a velice výkonný stroj je určen velkým zemědělským společnostem nebo podnikům služeb.

Kverneland 97150C

Kverneland 97150 C je výjimečný nejen svým záběrem, výkonem a produktivitou, ale i možností intenzivního využití v náročných podmínkách. Použitá konstrukční řešení neznají žádné kompromisy. Robustní rám, čtyři rotory, bezúdržbové převodovky ProLine, přesné kopírování povrchu TerraLink Quattro a pracovní záběr až 15 m uspokojí i nejnáročnější zemědělce.

Pro shrnovač Kverneland 97150 C je unikátní speciální konstrukce rámu předního rotoru. Tato jedinečná konstrukce umožňuje plynule nastavit pracovní záběr od 9,8 do 15,0 m, a to tak, že se rámy předních rotorů teleskopicky nezasouvají, ale v podstatě se lámou ve směru jízdy dozadu. Takovou ohromující flexibilitu v rozmezí pracovního záběru 5,2 m nabízí pouze Kverneland. Šířku záběru lze přizpůsobit množství sklízené píce a vytvářet tak stejnoměrně tvarovaný a rovnoměrně široký řádek v celém rozsahu pracovních záběrů.

Sklápění předních rotorů slouží zároveň jako poslední pojistka proti poškození při nárazu na překážku – v tom případě se rotory mohou sklopit dozadu ve směru jízdy a zamezí se tak velkým škodám. Nový shrnovač připravuje nejlepší možné pracovní podmínky pro následnou mechanizaci, ať už lis, sběrací vůz, nebo řezačku.

 

 

 

Zdroj: www.agroweb.cz


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius