Diskové žací kombinace NOVACAT A10 ED / RCB COLLECTOR

22.01.2018

 

¨

Diskové žací kombinace NOVACAT A10 ED / RCB COLLECTOR

Shazování řádků pásovými dopravníky.

Žací kombinace NOVACAT A10 má další přírůstky – NOVACAT A10 ED COLLECTOR s prstovými lamači a shazovacími pásy a NOVACAT A10 RCB COLLECTOR s mačkacími válci a shazovacími pásy. Také nový koncept umožňuje rychlou (de)montáž zařízení pro úpravu pokosu i shazovacích pásů jedním pracovníkem bez nutnosti použití nářadí! Všechna provedení jsou vybavená hydraulickým nastavením odlehčení žacích jednotek.

Maximální flexibilita se shazovacími pásy

NOVACAT A10 COLLECTOR s variabilním pracovním záběrem od 8,80 do 10,02 m nabízejí výkonnost a flexibilitu sklizně dle podmínek sklizně a požadavků. Pokos lze dle potřeby odkládat do jednoho řádku, do tří řádků každé jednotky, kombinovaně nebo na široko. Shazovací pásy jsou poháněné hydraulickým okruhem traktoru. Hydraulické odlehčení každé jednotky včetně pásu. Shazovací pásy jsou poháněné hydraulickým okruhem traktoru. Přídavné shazovací válečky pro tvorbu ještě užšího řádku jdou ve volitelné výbavě. Hydraulické odlehčení každé jednotky včetně pásu. Příčné shazovací pásy jsou v případě potřeby demontovatelné. Středový hřeben pro tvorbu řádku při jednostranném odkládání pásu je ve volitelné výbavě. Automatická změna odlehčení při změně pracovního záběru výrazně snižuje opotřebení vlastního stroje i spotřebu pohonných hmot. Výborné kopírování nerovností rovněž redukuje i obsah popelovin v krmivu. Díky integrovanému monitorování pásů je možné zabránit zacpání žácích strojů v důsledku neaktivovaných příčných dopravních pásů. Výstražný tón se ozve, když jsou příčné shazovací pásy v pracovní poloze, ale nejsou zapnuté. NOVACAT A10 COLLECTOR dosahuje dopravní výšky 4,0 m při světlosti 28 cm. Mechanická pojistka pro dopravu je hydraulicky ovládaná. Maximální komfort při ovládání bez použití lanka. Odstavné patky (základní  výbava) jsou součástí stroje a slouží pro úsporu místa při odstavení.

Snadná správa údržby prostřednictvím řídicího terminálu

Panel SELECT CONTROL (nutný dvoučinný hydraulický okruh) v základní výbavě - stabilní fóliový terminál s podsvíceným displejem a tlačítky pro snadnou ovladatelnost i při nočním nasazení. Předvolbové ovládání jednotlivých funkcí na panelu s následným spuštěním přes řídící jednotku traktoru. Zdlouhavé ovládání lanky je minulostí. SELECT CONTROL s diagnostickou funkcí a chybovým hlášením předchází nežádoucím prostojům. Ovládání POWER CONTROL a systém Load Sensing je ve volitelné výbavě. Hydraulické přestavení pracovního záběru - pomocí hydraulického bočního posuvu, který je integrován do ramen konzoly, lze optimalizovat šířku sečení. Žací jednotky lze tímto způsobem posunovat o +/-200 mm tak, že se docílí překrytí čelního žacího stroje o 200 – 600 mm. Možnost automatického přestavení pracovního záběru pomocí senzoru úhlu natočení přední nápravy traktoru. Pokyny správy údržby přes řídicí terminál v závislosti na času nasazení. Automatické mazání tukem ve volitelné výbavě - optimální a průběžné mazání pro NOVACAT A - všechna mazací místa (kromě kloubových hřídelů) jsou zásobována tukem elektrickým mazacím čerpadlem.

Y DRIVE – pohon pro nejtěžší podmínky

Speciální vstupní převodovka Y DRIVE s čelním ozubeným soukolím a protilehlým převodem umožňuje využití delších kloubových hřídelů – menší úhel pro prodlouženou životnost a tichý chod. Integrovaná jistící spojka pro spolehlivost a funkčnost jištění v každé poloze hřídele pohonu. Dvojitý kloubový hřídel mezi úhlovou převodovkou a žacím strojem zabezpečuje dokonalý přenos kroutícího momentu bez rázů a pnutí. Výsledkem je klidný chod umožňující vyšší spolehlivost a výkonnost i prodloužení životnosti pohonu při nasazení v těžkých podmínkách a častém otáčení na úvratích..

NONSTOP LIFT – hydraulická nájezdová pojistka pro dokonalou ochranu

Hydraulická nájezdová pojistka NONSTOP LIFT s třírozměrným výkyvem jednotlivých žacích jednotek. Při najetí na překážku se žací jednotka samostatně vychýlí pomocí kulového kloubu a tříbodového mechanismu. Následně dojde k automatickému vrácení jednotky do původní pracovní polohy. Unikátní mechanismus ochrany žacího stroje pro práci bez nutnosti zastavení. Snadno nastavitelný jistící tlak je zobrazený na manometru.

Tisíckrát prověřená žací lišta NOVACAT

Srdcem nové generace žacích kombinací je osvědčená žací lišta. Tradičními vlastnostmi žacích strojů od společnosti Pöttinger jsou prvotřídní kvalita řezu, lehkost a stabilita. Konstrukční detaily (plochý tvar lišty, velký přesah nožů, vyměnitelné protiostří, ozubená kola se třemi zuby v záběru, rychloupínání nožů, …) významně přispívají ke kvalitě sklízeného krmiva. Diskové žací lišty jsou vyráběny v mateřském závodu v Grieskirchenu.


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius