Claas DISCO MOVE - nové čelní žací stroje s lepším kopírováním povrchu půdy

01.07.2018

Srdcem žacího ústrojí DISCO MOVE je úplně nově vyvinutá konstrukce s integrovanou kinematikou. Přizpůsobení se povrchu půdy probíhá ve zdvihu 600 mm nahoru a 400 mm dolů. Větší nerovnosti povrchu půdy jsou tím vyváženy. Žací ústrojí se může vytáčet také bočně od středového otočného bodu, který je nastaven v 30° sklonu. Tím se může žací jednotka kývat dozadu v mírně diagonálním úhlu, aby se vyhnula překážkám. Dále bylo zlepšeno sledování povrchu půdy.

Samotná žací lišta může velmi rychle reagovat na drobné nerovnosti povrchu díky známému a vyzkoušenému otočnému bodu umístěnému přímo na žací liště DISCO PROFIL. Především u velkých traktorů a vysoké pojezdové rychlosti nabízí kombinace nové konstrukce s dole položeným otočným bodem velmi dobré kopírování povrchu. Čelní ramena zůstanou v pevné pozici a nemají žádný vliv na sledování povrchu půdy. Hydraulika integrovaná do konstrukce zajistí zvedání žací lišty na souvrati.

Hydraulické odlehčení ACTIVE FLOAT je také sériově integrované v konstrukci. Přípojné body pro odlehčovací pružiny na traktoru nejsou nutné. Odlehčovací tlak je možné nastavit kdykoliv během práce přes jednočinný hydraulický rozvaděč. Ovládání čelního žacího stroje DISCO MOVE lze na přání spojit s řídící jednotkou velkoplošných žacích strojů. Celá žací kombinace je pak ovládaná centrálně přes ovládací terminál a poté se například regulací odlehčení ACTIVE FLOAT přizpůsobuje zadním velkoplošným žacím jednotkám.

Praktické vybavení s a bez mačkacího zařízení

Nové DISCO 3600 MOVE a DISCO 3200 MOVE přesvědčí svým vybavením. Dle volby jsou stroje dodávány bez mačkacího zařízení nebo s válcovým nebo prstovým mačkacím zařízením. Konstrukce může být připojena přes trojúhelníkový A rám nebo přímo do ramen. Hydraulické hadice jsou sériově vybaveny praktickými rychlospojkami Kennfixx. Ty můžou být umístěny na pravé nebo levé straně konstrukce tak, aby bylo usnadněno připojení k traktoru. Také manometr ke kontrole odlehčovacího tlaku se může namontovat na obě strany. Šipky umístěné na konstrukci jsou praktickým pomocníkem pro jednoduché nastavení správné pracovní výšky. Pohon zajišťuje bezúdržbový kloubový hřídel s intervalem mazání kloubu po 250 hodin. Nové žací stroje nepotřebují podpěru při odstavení. Při demontáži zajistí kinematiku parkovací západka na konstrukci, žací ústrojí stojí bez přídavných podpěrek.

Nové čelně nesené žací stroje mohou být vybaveny volitelně osvětlením a výstražnými štítky, stejně tak i hydraulicky sklopnými bočními ochrannými plachtami a zrcátky pro lepší viditelnost.

 

Inovativní žací lišta MAX CUT

Osvědčená žací lišta MAX CUT byla vyvinuta společností CLAAS a používá se také pro DISCO MOVE. Vyznačuje se speciálně tvarovanou a z jednoho kusu vylisovanou vanou žací lišty. Díky zvlněnému tvaru vany mohou být žací disky umístěny značně vepředu. To zajišťuje lepší kvalita řezu za všech podmínek. Široké ližiny a jejich speciální tvar umožňují větší tunelový efekt, který zajišťuje samočištění a zabezpečuje vyšší kvalitu krmiva. Šroubovaná lišta a trvale promazávané části pohonu zjednodušují údržbu, zvyšují torzní tuhost a zaručují dlouhou životnost.

 

Zdroj: www.agrall.cz


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius