Další možnosti setí od společnosti Kuhn

14.01.2018

KUHN na výstavě Agritechnika 2017 představil další model secího stroje z rodiny ESPRO a to model Espro 4000 RC. Nový secí stroj přináší rozšíření portfolia secích strojů značky KUHN.

ESPRO 4000 RC je secí stroj s aplikací hnojiva pod patu pomocí přihnojovacích disků. Přihnojení nebo případné setí druhé plodiny je prováděno pomocí jednodiskové přihnojovací botky. Řada botek je umístěna mezi pracovní disky a pneumatický pěch. Pneumatický rozvod hnojiva umožňuje používat i hnojiva jako je močovina. Tato technika najde především využití při setí po agrotechnických termínech, při zakládání porostů ječmene jarního nebo pšenice jarní. Hnojení pod patu není jediná operace, pro kterou je možné využít přihnojovací disky a rozdělený zásobník. Rozdělení velkého zásobníku o obejmu 4000 l, na dvě části v poměru 60:40, přináší další možnosti použití.

 V současné době mnoho zemědělců splňuje pravidla greeningu setím krycích plodin na zpodmítané pozemky po sklizni. Tento stroj plně splňuje tyto nároky, jelikož zajišťuje kvalitní vzcházení obou zasetých plodin. Jedním přejezdem je možné zaset i plodiny s podsevem. Příkladem může být hrách s vojtěškou nebo kmín dvouletý setý s jarním ječmenem. Systém přípravy půdy a setí je totožný jako na předešlých modelech ESPRO, jehož efektivita je prověřena v praxi. Půdu otevírají vyduté pracovní disky o průměru 460 mm, disky jsou bezúdržbové a vytváří jemnou půdu. Pojezdová kola o průměru 900 mm s předsazením a čtvercovým profilem vytváří kvalitní seťové lůžko. Velký průměr kol v kombinaci s předsazením umožňuje vysokou pojezdovou rychlost až 17 km/h a snižuje valivý odpor při setí. Secí stroje modelové řady ESPRO jsou osazeny jedinečným rámem CROSSFLEX, zajišťující pravidelnou hloubku setí za všech pracovních podmínek a při jakékoliv pojezdové rychlosti

 Všechny stroje Kuhn ESPRO jsou ISOBUS kompatibilní, takže je možné je připojit k jakémukoliv ISOBUS traktoru.

Nový secí stroj ESPRO 4000 RC přináší farmářům mnoho výhod. Rychlost setí v rozmezí 7- 17 km/h, jednoduché natavení a ovládání. To vše společně s velkým zásobníkem, zvyšuje denní výkon secí linky. Setí v kratším časovém úseku je výhodou, pokud podmínky nejsou ideální a blíží se konec agrotechnických lhůt. Čas a peníze hospodáře šetří provedení dvou operací během jednoho přejezdu. V době, kdy je vysoká volatilita cen komodit, je snižování nákladů jednou z možností, jak dosáhnout ziskovosti. ESPRO 4000 RC posouvá hranice použití secích strojů KUHN.

Zdroj:http://www.kuhncenter.cz


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius