Claas ROLLANT 540 RC - vysoká stabilita pro maximální výkon

20.08.2018

 

 

Nový lis na kulaté balíky s pevnou lisovací komorou ROLLANT 540 se vyznačuje novými válci a silnějším podvozkem. Vázací systém pracuje volitelně s motouzem, sítí nebo fólií. Nová koncepce pohonu a velmi uživatelsky přívětivá údržba garantují vysoký výkon.

 

Nové válce vytvářejí perfektní balíky

ROLLANT 540 lisuje balíky o průměru 1,25 m. Lisovací komora je tvořena 15 válci vyrobených ze 4 mm silného plechu. Vroubkovaný profil válců garantuje perfektní rotaci balíků, a to i ve vlhkých podmínkách. Přenos všech sil a pohonu je prováděn pomocí nově uspořádaných ložisek a kalených čepů o průměru 50 mm umístěných na straně pohonu. Čepy jsou pomocí příruby připevněny k tělu válců a v případě potřeby, je lze pohodlně vyměnit.

 

Hydraulické pístnice pro ovládání zadních vrat jsou umístěny vodorovně, to jim umožňuje vytvářet velký lisovací tlak. Současně díky novému uspořádání lisovacích válců, se snižuje tlak působící na zadní vrata. Pro maximální slisovanost balíků může být materiál stlačen silou až 180 barů. Pro ROLLANT 540 je volitelně dostupný systém MPS II. Tento segment složený ze tří lisovacích válců může zajet do lisovací komory, díky tomu se zajistí dřívější rotace balíků, větší slisovanost balíku a jeho lepší tvar.

 

Optimální mazání řetězů také v dlouhých pracovních dnes

Hnací ústrojí lisovacích válců je poháněno výhradně z levé strany stroje. Každý válec je poháněn přímo. To vede ke stejnoměrnému rozložení síly na válce a menší spotřebě energie. Rotor a hlavní pohon mají hnací řetězy silné 1,25 palců, lisovací válce umístěné v zadních vratech jsou poháněné řetězem silným 1 palec. Inovovány byly jak řetězy, které mají zesílené boční profily a splňují normu ASA, tak i ložiska, která jsou nyní dvouřadá vyrobená z vysokopevnostní oceli.

 

Všechny řetězy jsou mazány pomocí excentrického olejového čerpadla z nádržky o objemu 6,3l. Množství oleje lze nastavit podle potřeby a mazání probíhá přesně tam, kde je to potřeba - na otočných bodech řetězových článků. Všechny maznice lisovacích válců umístěných na zadních vratech i MPS jsou sloučeny do jedné mazací lišty umístěné na pravé straně. Volitelně je k dostání centrální mazací systém. Interval mazání lze pak nastavit na ovládacím terminálu.

 

 

Výkonné sběrací ústrojí pro optimální tok materiálu

Sběrací ústrojí s řízenými prsty o šířce 2,10 m bez problému sebere jakýkoliv materiál. Volitelně je k dispozici dvojitý usměrňovací válec. Ten zlepšuje tok materiálu jak u velkých tak u malých řádků a přímo pomáhá tvořit rovnoměrný tvar balíků. Dva boční podávací šneci usměrňují materiál bezpečně pod rotor. Volitelnou výbavou je řezací ústrojí s 15 noži s teoretickou délkou řezanky 70 mm. Nože se dají spustit přímo z kabiny a jsou individuálně jištěny proti cizím tělesům. Při ucpání rotoru je řezací ústrojí automaticky spuštěno přes ovládací terminál. To vše zajišťuje uživatelsky přívětivou obsluhu stroje a minimální prostoje. Díky spustitelnému dnu jsou požadavky na výkon při opětovném spuštění lisu minimální.

Vázání: síť nebo fólie

U lisu ROLLANT 540 má uživatel na výběr mezi vázáním do sítě nebo do fólie. Změna mezi oběma druhy vázání je možná bez použití nářadí, musí se pouze povolit boční šrouby vodicího válce. Kromě toho, může být na lisu umístěna náhradní role, ať už fólie nebo síť. S výbavou COMFORT lze přímo z kabiny nastavit, zda chcete vázat do sítě nebo fólie.

Nový ROLLANT 540 lze ovládat buď přes CLAAS COMMUNICATOR, OPERATOR nebo pomocí ISOBUS terminálu

 

Zdroj: www.agrall.cz


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius