CLAAS představuje nový nakladač TORION

14.12.2017

Společně s novým kooperačním partnerem Liebherr představuje CLAAS s řadou TORION poprvé výrobní řadu kolového nakladače pro všechny zemědělské provozy. S touto řadou reaguje CLAAS na rostoucí požadavky na vysoce výkonné stroje pro profesionální transport a manipulaci s materiálem v zemědělství a doplňuje tak aktuální program s teleskopickými nakladači, přepravními vozy a traktory s čelními nakladači o sedm nových modelů kolových nakladačů. Nová výrobní řada TORION zahrnuje tři velikostní třídy s širokým spektrem výkonu. Všechny nové modely jsou k dispozici přes prodejní síť partnerů CLAAS, včetně záruky CLAAS Servis s dodávkou náhradních dílů 24 hodin.

 

Know-how nového kooperačního partnera Liebherr

U nových modelů TORION pro zemědělství bylo použito Know-how rodinné firmy Liebherr. Výrobce strojů pro stavební průmysl bude společnost CLAAS jako kooperační partner do budoucna podporovat u modelů TORION, i u výrobní řady SCORPION. Všechny nové modely disponují pohonem s osvědčeným systémem CLAAS POWER SYSTEM, který se vyznačuje výjimečnou spolehlivostí a hospodárností. Navíc disponuje výrobní řada TORION prostorně řešenými kabinami s optimálním výhledem a jednoduchým ovládáním.

Přehled modelů

TORION

535

639

1177

1410

1511

1812

1914

Provozní hmotnost

t

5,2

5,6

12,6

13,9

14,3

18,7

19,5

Zatížení při sklápění  (zcela sklopen)

t

3,45

3,85

7,75

9,1

9,75

11,1

12,4

Kinematika

 

Z

Z

P/Z

P/Z

P/Z

Agrární/Z

Agrární/Z

Max. výkon

(ISO 3045/SAE J1995)

kW/
k

46/63

50/68

103/140

114/155

123/167

143/195

168/228

Pohon

 

Hydrostat

Hydrostat

VARI-POWER

VARI-POWER

VARI-POWER

CMATIC

CMATIC

 

 


Obratný všestranný stroj

S nejmenšími modely TORION 639 a 535 nabízí CLAAS obratný všestranný stroj především pro farmy zaměřující se na chov dobytka a pro zemědělce se zvláštními kulturami. Oba modely jsou vybaveny motory Yanmar s výkonem až 68 koní (50 kW), splňujícími emisní normu Stage IIIB. Vyznačují se dlouhou životností a robustností. Plynulý hydrostatický pohon nabízí dva jízdní rozsahy: F1 z 0 do 6 km/h a F2 z 0 do 20 km/h. Podle využití může řidič změnit požadovaný jízdní rozsah jednoduše stiskem tlačítka. S nastavením pro pomalou jízdu může být pro práci s nízkou rychlostí (např. dávkování krmiva lopatou) regulováno množství hydraulického oleje. Díky velmi snadné manipulaci je zajištěn bezpečný provoz modelů TORION 639 a 535 také při často se měnících řidičích.

Modely TORION 535 a 639 jsou specialisty pro farmy zaměřující se na chov dobytka


Vysoká stabilita díky správně umístěnému těžišti

Zatížení při sklápění obou modelů se pohybuje kole 3,45 t, resp. 3,85 t. Optimální umístění těžiště a nízká konstrukce se světlou výškou pod 2,5 m u všech pneumatik zajišťují co možná nejlepší stabilitu také při práci v nerovném terénu. Dodatečnou bezpečnost a komfort nabízí centrální otočný kloub, který vyrovnává nerovnosti povrchu.


Maximální přehlednost

Kabina a výložník obou modelů jsou navrženy pro optimální přehlednost. Velkoobjemové přední sklo dosahuje po stranách až ke dnu kabiny a nabízí také směrem nahoru perfektní výhled, takže řidič má pracovní nářadí v jakékoliv pozici pod kontrolou. Díky klenutému zadnímu sklu má řidič maximální výhled také směrem dozadu. Kónicky tvarovaný výložník se ke kabině zužuje, což zaručuje průběžně optimální výhled na nakládku a pracovní nářadí.


Střední výrobní řada TORION pro vyšší výkonnost

Střední výrobní řada nového kolového nakladače TORION s modely 1511, 1410 a 1177 pracuje s motory DPS, které vynikají nízkou spotřebou, a které se osvědčily již u traktorů CLAAS ARION výrobní řady 500. Splňují emisní normu Stage IV a poskytují výkon až 167 koní (123 kW). Pohodlná hydrostatická převodovka VARIPOWER nabízí tři jízdní rozsahy 0 až 6, 0 až 16 a 0 až 40 km/h pro optimální přizpůsobení aktuálnímu pracovnímu nasazení. Díky tomu jsou modely střední výrobní řady TORION ideální pro zemědělské podniky a poskytovatele služeb, kteří vyžadují dostatečný výkon pro udusání sila nebo pro překládku obilí, hnojiv a jiných sypkých materiálů.

Tři modely střední třídy výrobní řady TORION s kinematikou P jsou ideální pro univerzální provoz v zemědělství


Jedinečná montážní poloha motoru

Stejně jako všechny kolové nakladače TORION se také střední řada vyznačuje optimálním rozložením hmotnosti. Na trhu jedinečná montážní poloha motoru velmi nízko v zadní části stroje vytváří protizávaží při zvedání. Díky tomu je vyžadováno méně dodatečného závaží, což se pozitivně projeví na opotřebení pneumatik a spotřebě pohonných hmot. Navíc je možné sklápěcí zatížení od 7,75 až po 9,75 t při nízké vlastní hmotnosti.

 

Výložníky s kinematikou P nebo Z

Výložník je u modelů TORION střední třídy k dispozici s kinematikou P nebo Z. Kinematika P je doporučována pro většinu zemědělských prací. Kinematika Z se vyznačuje zejména velkou trhací silou a rychlým vyklopením lopaty.


Větší komfort a efektivnost díky SMART LOADING

Asistenční systém pro řidiče SMART LOADING slučuje všechny systémy k optimalizaci stroje. Navíc je řidič díky praktickým přídavným funkcím při práci odlehčen a je zvýšena efektivnost. K tomu patří programovatelná paměť polohy lopaty i definice limitů zvedání a spouštění, které umožňují řidiči automaticky ovládat výložník na předem nastavené pozice pomocí joysticku. Navíc je k dispozici systém vážení, který lze ovládat pohodlně přes dotykový displej. U velkých modelů 1914 a 1812 jsou paměť polohy lopaty a limity pro zvedání a spouštění dodávány sériově, u modelů 1511 až 1177 jsou k dispozici volitelně. Systém vážení je u všech modelů na přání.

 

Intuitivní ovládání displeje s dotykovou funkcí

Všechny tři modely střední výrobní řady TORION jsou vybaveny barevným 7 palcovým displejem s dotykovou funkcí, který slouží jako centrální pramen informací pro provoz stroje a vyznačuje se intuitivním ovládáním. Pro pohodlné a citlivé řízení nakladače TORION jsou na výběr dvě varianty joysticku. S ergonomicky tvarovaným joystickem lze všechny funkce výložníku ovládat pohodlně a přesně. Navíc může být směr jízdy změněn kolébkovým spínačem. Volitelně dostupná multifunkční ovládací páka disponuje přídavnou křížovou pákou, se kterou lze ovládat třetí a čtvrtý hydraulický okruh, naklápění a vyklápění lopaty, anebo otevření a zavření kleští.


Chlazení podle potřeby s DYNAMIC COOLING

Nový systém chlazení DYNAMIC COOLING zaručuje ve všech pracovních situacích chlazení motoru podle potřeby, kterého je dosaženo elektronickou regulací otáček ventilátoru. Stejně automaticky pracuje volitelně dostupný, integrovaný systém reverzace ventilátoru, který v zadaných intervalech očistí ochranou mříž chladiče od nečistot.


Vysoce výkonný: TORION 1914 a 1812

S modely TORION 1914 a 1812 nejvyšší výrobní řady se CLAAS obrací na poskytovatele služeb a velké podniky, které kladou vysoké požadavky na výkonnost a komfort. Tato řada je vybavena efektivními motory Liebherr, které nabízejí výkon 195 resp. 228 koní (143 resp. 168 kW) a splňují emisní normu Stage IV bez dodatečného filtru pevných částic, který je k dispozici volitelně. Sklápěcí zatížení dosahuje 11,1 a 12,4 t. Oba velké modely jsou sériově k dispozici se systémem chlazení DYNAMIC COOLING a volitelně s rovněž automaticky pracujícím reverzačním ventilátorem pro pracovní podmínky s velmi intenzivním znečištěním.

Modely TORION 1914 a 1812 nabízejí nejvyšší výkonnost pro velké podniky a poskytovatele služeb


Pohodlná převodovka CMATIC

Plynulá převodovka CMATIC s rozdělením výkonu pracuje s kombinací mechanického a hydrostatického pohonu, čímž je dosaženo optimálního stupně účinnosti a nejvyšší efektivnosti při nakládce a vykládce. Vysoký mechanický podíl při nižších rychlostech až 10 km/h a při maximální rychlosti umožňuje vysoký výkon při nízké spotřebě pohonných hmot.

 

Výložník s vysokým zdvihem pro maximální překládací výšky

Stejně jako modely střední výrobní řady se vyznačují také oba největší modely TORION optimálním rozložením hmotnosti se vzadu ležícím motorem. Motor je díky tomu snadno přístupný a nabízí tak i snadnou údržbu. Navíc je výsypník k dispozici v agrární nebo Z kinematice, přičemž se agrární kinematika nabízí speciálně pro univerzální zemědělský provoz. Volitelně mohou být oba stroje vybaveny výložníkem s vysokým zdvihem, a to za předpokladu, že disponují agrární kinematikou. Ta je s délkou 3 m o 40 cm delší než standardní výložník a dosahuje výšky zdvihu až 4,64 m (v otočném bodu lopaty). Také pro modely střední výrobní řady je volitelně k dispozici výložník s vysokým zdvihem.

 

 

Zdroj:www.agrall.cz


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius