CLAAS představuje novou řadu traktorů ARION 500 a 600

04.08.2017

 

S výrobními řadami ARION 500 a 600 nabízí CLAAS všestranné traktory s vysokým komfortem, které jsou vhodné jak pro práci na poli či na louce, tak i pro přepravu a práci s čelním nakladačem na farmě. Nyní představuje CLAAS novou generaci osvědčené výrobní řady s rozšířenými variantami vybavení, širokou škálou motorů a mnoha dalšími prvky. Mezi ně patří mimo jiné nové vybavení CIS+, nový terminál CEBIS, dále vylepšené funkce převodovek HEXASHIFT a CMATIC i nové odpružení přední nápravy PROACTIV, vyvinuté firmou CLAAS.

Poprvé k dispozici tři varianty vybavení

Se základním vybavením CIS, novým vybavením CIS+ a s komfortní variantou vybavení CEBIS jsou u traktorů výrobních řad ARION 500 a 600 k dispozici poprvé tři různá vybavení, Všechny varianty jsou k dostání s převodovkou s řazením pod zatížením HEXASHIFT, CIS+ a CEBIS jsou alternativně k dispozici s plynulou převodovkou CMATIC. Zatímco záměrně jednoduchá verze CIS pracuje s mechanickým ovládáním a displejem CIS, nabízí verze CIS+ sériově elektronicky ovládané rozvaděče a barevný displej CIS. Obě varianty vybavení disponují osvědčenou multifunkční loketní opěrkou s pákou s křížovým ovládáním ELECTROPILOT a pákou DRIVESTICK k ovládání převodovky. K vybavení CEBIS patří navíc zcela nově vyvinutý terminál CEBIS se 12 palcovým dotykovým displejem a intuitivním rychlým přístupem DIRECT ACCESS a s multifunkční ovládací pákou CMOTION, kterou lze ovládat pouze třemi prsty.

Široké spektrum výkonu

Spektrum výkonu výrobních řad ARION bylo směrem nahoru i dolu rozšířeno. Nyní dosahuje u modelu ARION 510 od 125 koní po 185 koní, resp. do 205 koní u modelu ARION 660 díky CLAAS POWER MANAGEMENT (CPM). CPM traktoru ARION 660 umožňuje při přepravě a při práci s vývodovým hřídelem dodatečný výkon až 20 koní. Zatímco modely ARION 500 pracují s 4válcovými motory, traktory ARION 600 disponují 6válcovým motorem. U modelů ARION 600 jsou volnoběžné otáčky v klidovém stavu stroje automaticky sníženy z 800 na 650 ot/min, čímž dochází k úspoře pohonných hmot. Všechny motory splňují požadavky emisní normy Stage IV (srovnat. s Tier 4) díky kombinaci EGR (zpětné vedení ochlazených spalin), filtru pevných částic (DPF) a katalyzátoru SCR (selektivní katalytická redukce). I přes zabudovanou nádrž AdBlue bylo možné lehce zvýšit objem palivové nádrže.

Integrovaná nádrž AdBlue


Převodovka s řazením pod zatížením HEXASHIFT s  tempomatem a funkcí SMART STOP

Osvědčená převodovka s řazením pod zatížením HEXASHIFT nové výrobní řady ARION byla z praktických zkušeností vylepšena a nabízí mnoho nových dodatečných funkcí. K nim patří například funkce tempomatu, se kterou je rychlost zadaná řidičem automaticky udržována. Motor tak pracuje bez ohledu na aktuální provoz vždy velmi úsporně. Velmi praktická je integrovaná funkce SMART STOP. Při sešlápnutí brzdového pedálu se převodovka automaticky rozpojí, bez potřeby sešlápnutí spojkového pedálu. Díky tomu je řidič značně odlehčen například při práci s čelním nakladačem nebo při lisování kulatých balíků.

Funkce SMART STOP (HEXASHIFT)

Převodovka CMATIC pracuje s novým softwarem

Plynulá převodovka CLAAS CMATIC modelů výrobní řady ARION 500/600 pracuje s novou generací softwaru, který zohledňuje přání zákazníků z praxe a vylepšuje soulad mezi motorem a převodovkou. Umožňuje například deaktivaci tempomatu plynovým pedálem a rychlé přizpůsobení aktuálnímu provozu, protože řidič může jednoduše volit stiskem tlačítka mezi dvěma uloženými hodnotami dodávky paliva.

 

Odpružení přední nápravy PROACTIV

Všechny nové modely ARION 500 a 600 mohou být vybaveny novým, společností CLAAS vyvinutým, odpružením přední nápravy PROACTIV. Díky šikmo směrem ven umístěnému trojúhelníkovému uspořádání obou odpružených válců je hmotnost traktoru optimálně rozložena na přední nápravu. Navíc umožňuje inteligentní řízení odpružení přední nápravy PROACTIV aktivní stabilizaci při jízdě v zatáčkách a redukuje kývavé pohyby při brždění nebo zrychlování. To zaručuje také při rychlé jízdě po silnici, po polních cestách a na polích optimální jízdní komfort. Jízda s těžkým pracovním nářadím je tak bezpečnější, protože je zabráněno kolébání se soupravy.

 

Nové odpružení přední nápravy PROACTIV

Řízení, které myslí s Vámi

Nové modely ARION 500 a 600 jsou k dispozici s dynamickým řízením CLAAS. S tímto systémem může řidič změnit stiskem tlačítka počet otočení volantu pro rovnoměrný úhel natočení kol a přizpůsobit jej tak danému pracovnímu provozu. Přizpůsobení probíhá ve dvou různých automatických programech se vždy dvěma stupni a jedním manuálním programem se čtyřmi intenzivními stupni. Díky tomu je řízení podstatně jednodušší a rychlejší, zejména při práci s čelním nakladačem nebo na souvrati s intenzivním využitím volantu.

 

Kabiny se 4 nebo s 5 sloupky

Všechny modely také disponují vylepšenou nabídkou kabin. Všechny varianty nabízejí totožnou nabídku místa, průběžné čelní sklo a optimální výhled i na široké pracovní nářadí v zadním připojení. Zákazníci mají na výběr mezi známou 5-sloupkovou variantou kabiny s širokým vstupem a krátkým přesahem otevřených dveří a mezi 4-sluupkovou kabinou s průběžným výhledem na levou stranu řidiče. 4-sloupková kabina je již využívána u velkých modelů traktorů AXION 900 a 800.

 

Elektronická parkovací brzda, větší hydraulický výkon a větší pneumatiky

Poprvé jsou nové výrobní řady ARION 500 a 600 k dispozici s elektronickou parkovací brzdou Parklock na páce reverzace změny směru jízdy. Opustí-li řidič sedadlo, aniž by zatáhl parkovací brzdu Parklock, je automaticky aktivována parkovací brzda traktoru a celé soupravy. Díky tomu nedochází k nehodám způsobených rozjetím traktoru. Navíc je dodatečně k dispozici k dosavadní hydraulice Load-Sensing s průtočným množstvím 110 l/min další varianta se 150 l/min. Pro modely ARION 630 a větší jsou nyní na přání k dispozici ráfky o velikosti 42 palců a průměr pneumatik až 1,95 m. Díky tomu je možné přenášet trakci šetrně k půdě.

Elektronická parkovací brzda Parklock na páce reverzace změny směru jízdy REVERSHIFT

 

Nové modely ARION 500 a 600 budou uvedeny na trh na podzim roku 2017.

 

zdroj: www.agrall.cz


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius