CLAAS představuje novou generaci sklizňových adaptérů ORBIS

21.09.2018

Nové adaptéry pro sklizeň kukuřice ORBIS 600 SD a ORBIS 750 pracují s velkými a malými disky pro optimální tok materiálu, vysokou efektivnost a bezpečnost. Koncepce výkyvného rámu s nově konstruovanou T-konzolou redukuje váhu a zvyšuje odolnost proti opotřebení. S novým sklápěcím systémem jsou adaptéry připraveny k použití rychleji.

 

 

Velké a malé disky pro optimální tok materiálu

Koncepce nového adaptéru ORBIS pro sklizeň kukuřice s pracovní šířkou 6 a 7,5 m je založena na osvědčené kombinaci velkých a malých disků. Velké disky jsou připevněny ve středu čelního adaptéru. To zabezpečuje hladký tok materiálu a při couvání zřetelné funkční výhody. ORBIS 600 SD má na vnější žací jednotce dva malé disky (SD = Small Disc), zatímco ORBIS 750 je vybaven kombinací velkého disku na vnější straně a malého disku na vnitřní straně. Výsledkem je, že obě varianty mají osvědčený tok materiálu ve tvaru V s nejlepší funkční bezpečností také při měnící se hustotě kukuřice.

Nově navržené prsty před noži zajišťují nízkou ztrátu příjmu rostlinného materiálu.  Ty mohou být demontovány pro sklizeň ležící kukuřice. Nože s novým srpovitým ostřím umožňují lepší kvalitu řezu všech plodin.

 

 

Výkyvný rám s T-konzolou

Nová koncepce výkyvného rámu zajišťuje centralizované podávání sklízeného materiálu k předlisovacím válcům řezačky JAGUAR. Robustní komponenty přinášejí optimální hmotnost adaptéru a sílu, kterou vyvíjí. V závislosti na podmínkách sklizně může být úhel výkyvného rámu nastaven ve dvou polohách. To má výhodu obzvláště při vlhkých podmínkách, kdy úhel řezu sklizňového adaptéru může být zachován i při hlubokém zaboření předních kol řezačky. AUTO CONTOUR nabízí aktivní ovládání příčného vyrovnání a zajišťuje přesnou výšku strniště po celé pracovní šířce. Tento systém je zabudován v liště ORBIS 750 sériově a je volitelně k dispozici pro model ORBIS 600 SD.

Nově navrženy a modulárně sestaveny T-konzoly nesou hnací ústrojí a disky. Společně s novou konstrukcí rámu je možný nižší a pravidelnější řez bez nečistot. T-konzoly jsou lisované a zaoblené, rozměrově stabilní, odolné proti opotřebení a chrání převodovku žací jednotky před opotřebením a konstrukčním zatížením.

 

Nové sklápění ramen: v co nejkratším čase

Koncepce sklápění obou modelů byla nově vyvinuta s cílem značně zkrátit čas rozkládání, aby se minimalizoval čas prostojů. U modelu ORBIS 600 SD se sklápí boční jednotky stejnoměrně doprostřed a u ORBIS 750 symetricky jedna nad druhou. Kompaktní sklápění ramen nabízí řidiči lepší výhled při jízdě na silnici. Oba modely mají přepravní šířku 3 m, což usnadňuje jeho registraci.

Pro provoz na pozemních komunikacích jsou oba modely dostupné s integrovaným přepravním systémem. Ovládání lze nastavit z kabiny. Po aktivaci přepravního systému nesou dvě kola na silnici hlavní zatížení adaptéru pro splnění přípustných zatížení přední nápravy řezačky JAGUAR. Integrované tlumení kmitů zajišťuje na silnici klidnou a pohodlnou jízdu až do rychlosti 40 km/h. Systém umožňuje rychlou a bezpečnou jízdu mezi poli a bez nutnosti nastavení.

 

 

Koncepce pohonu pro perfektní kvalitu řezanky

Koncepce pohonu je perfektní jak u řezačky JAGUAR 900, tak u variabilního sklizňového adaptéru a u řezačky Jaguar 800 a zajišťuje dokonalou kvalitu řezanky. Celková rychlost adaptéru ke sklizni kukuřice může být přepínána dvěma převody. Navíc tři převodové stupně na podávacím bubnu umožňují dokonalou harmonizaci toku materiálu. Automatická funkce pro variabilní pohon sklizňového adaptéru nabízí komfortně optimalizovat toku materiálu z kabiny.

Malý počet převodovek a efektivní přenos sil se starají o nízký požadovaný příkon a tím o maximální účinnost. K tomu mohou být intervaly výměny oleje prodlouženy na 2500 h nebo 5 let, což má pozitivní vliv na náklady na údržbu.

Každý sklizňový adaptér OBRIS je sériově vybaven komunikačním modulem. Ten přenáší data z adaptéru do řezačky a ukládá nastavení řezačky JAGUAR. Také po výměně adaptéru se nastavení neztratí. To šetří čas a zabraňuje provozním chybám.


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius