Certifikát AEF ISOBUS pro aplikaci pro tablety od CLAAS

26.05.2017

 

Aplikace EASY on board od CLAAS získala nyní oficiální certifikaci AEF jako terminál ISOBUS. Tato aplikace je první a dosud také jedinou s využitím pro počítačový tablet, se kterou lze ovládat libovolné zařízení ISOBUS.

Společnost Agricultural Industry Electronics Foundation (AEF) certifikovala současně dvě funkce aplikace CLAAS - ISOBUS UT a Auxiliary Control. Zkratka UT představuje pojem Universal Terminal (univerzální terminál) a to znamená, že je možné využít aplikaci k ovládání nejrůznějších ISOBUS zařízení. To přináší zásadní výhodu v tom, že uživatel potřebuje k různým pracovním nářadím pouze jeden terminál. Naopak pojem Auxiliary Control znamená větší komfort ovládání a více flexibility, neboť lze přenášet nejrůznější funkce nářadí z aplikace na funkční tlačítka každé multifunkční ovládací páky podporující Aux.

Na základě úspěšné certifikace je aplikace EASY on board nyní uvedena v oficiální databázi AEF. V této databázi mohou zemědělci a poskytovatelé služeb například před novou investicí zjistit, která pracovní nářadí lze aplikací EASY on board řídit.

Tak funguje aplikace EASY on board

Na základě flexibilních možností využití tabletového počítače, který je již k dispozici v mnoha podnicích, může být aplikace EASY on board z hlediska nákladů výhodnou alternativou ke standardnímu terminálu ISOBUS. Pokud tablet zrovna nepoužíváte k ovládání pracovního nářadí, je možné jej používat také pro jiné účely, které se zemědělstvím více či méně souvisí – od surfování na internetu, přes vyřizování e-mailů, k navigování nebo k předpovědi počasí. Díky aplikaci EASY on board je mimo jiné možné, aby každý řidič využíval svůj osobní tablet jako terminál pro řízení strojů.

Pro užívání aplikace EASY on board je vyžadován tablet Apple od modelu iPad Air nebo novějšího s operačním systémem IOS 9.0 nebo vyšším. Ze strany stroje předpokládá aplikace, že jsou pracovní nářadí a traktor spojeny pomocí kabelu ISOBUS a zadní zásuvkou ISOBUS. Kromě toho je vyžadován speciální WLAN adaptér (CWI – CLAAS Wireless Interface) i univerzální držák tabletu. Obojí je k dispozici přes obchodní partnery CLAAS.

Adaptér WLAN, který je připojen k zásuvce traktoru ISOBUS v kabině, umožňuje komunikaci mezi pracovním nářadím a tabletem. Zásuvka a adaptér zajišťují zároveň spolehlivé napájení tabletu.

Aplikace EASY on board je zdarma k dispozici v App Store pro stažení do tabletu. Její instalace je jednoduchá – po ní je na dotykovém displeji zobrazena ovládací maska aktuálně používaného pracovního nářadí. Dotykem obrazovky lze poté nářadí snadno ovládat.

 

Zdroj: www.agrall.cz


« Zpět na seznam novinek a článků
Všechna práva vyhrazena ©2017 AGportal.cz
tvorba stránek: InGenius